Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9
Burak ERDEM
Burak ERDEM

Mustafa Yaman İle Çalışmak Büyük Şans!

Eklenme Tarihi : 26 Şubat 2019, 09:14

Vedalar her zaman insanı üzer, daha güzel başlangıçlar yapmıyorsanız eğer! İlk defa veda yazısı kaleme alıyorum. Karmaşık duygular içerisindeyim. Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde dolu dolu geçirdiğim bir yılın ardından Basın-Yayın Müdürlüğü’ndeki görevimden bugün itibariyle ayrılıyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum akademik bir yolculuğa çıkıyorum. Canım Mardin’ime artık Mardin Artuklu Üniversitesi’nde akademisyen olarak hizmet edeceğim.   


***


2018’in Ocak ayında yolum Mardin Valisi/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman ile kesişti. Ankara’da yaşadığım dönemlerde sayın valimizi yakından takip ediyordum. Özellikle entelektüel kişiliği fazlasıyla dikkatimi çekmişti. Mustafa Yaman’ın ekibinde yer alacağım, inanın aklımın ucundan geçmezdi. Tevafuk oldu, aslında bakarsanız çok da güzel oldu ve Mardin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kendileriyle yakından çalışma fırsatı buldum. Gönül rahatlığıyla ‘İyi ki ekibinde yer aldım, Mustafa Yaman ile çalışmak büyük şans’ diyorum.


Güler yüzü, vizyoner yaklaşımı ve şehre değer katan projeleri bir an önce hayata geçirme arzusu Mustafa Yaman’ın en önemli özelliklerinden. Gerçek bir devlet adamı! Birlikte düşünmeye önem veren, geri bildirimlere fazlasıyla açık olan birisi… Her şeyden önemlisi Mardin’de ulaşılması en rahat insan!


Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği görevinin kendilerine tevdi edilmesiyle birlikte Mardin için yapılabilecekler noktasında nasıl kafa yorduğunun yakın şahitlerinden birisiyim. O, Mardin’i sokaklarda yaşadı. Mardin’de çocukların ve gençlerin Mustafa amcası oldu. Mardin’i kültür ve sanat şehri haline getirdi. Severseniz/sevmezsiniz, takdir edersiniz/etmezsiniz ama yiğidi öldürüp hakkını teslim etmek gerekir. Mustafa Yaman, bu şehre imzasını attı. Belki an itibariyle bunu anlayamıyoruz ya da anlamak istemiyoruz ama kayyum sürecindeki başarılı çalışmalarından dolayı Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından ödüllendirileceğini düşündüğüm sayın valimiz Mardin’den gittikten sonra şu cümleyi çok duyacağa benziyoruz: “Mustafa Yaman gerçekten önemli işler yapmış, helal olsun”


Burada uzun uzadıya kıymetli valimizin çalışmalarını anlatmayacağım. Meslekte 13. yılını doldurmuş bir gazeteci olarak Mardin’in unutulmaz valileri kimdir diye sorduğumuzda Temel Koçaklar ve Hasan Duruer isimlerini hemen işitmekteyiz. Çok net söyleyebilirim ki; Mustafa Yaman da unutulmaz valiler listesinde yerini aldı. 


***


Velhasıl; Mardin Büyükşehir Belediyesi Basın-Yayın Müdürlüğü’nde bana çalışma fırsatı veren kıymetli valimiz Mustafa Yaman’a, Özel Kalem Müdürümüz Cengiz Ergül’e ve Basın-Yayın müdirem Merve Erciyas Çatal’a şahsıma duydukları güven için teşekkür ediyorum. Emekleriniz için ben de bir Mardinli olarak size teşekkür ediyorum. Mardin’e olan sevgimiz hiç bitmesin! Hoşçakalın!

Bu haber 51164 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada haberler

Video Galeri

Tüm videolar