Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9
Burak ERDEM
Burak ERDEM

Mardinmasa, Kapı Kapı Gezip Gönüllere Dokunuyor!

Eklenme Tarihi : 14 Ocak 2018, 16:22
Geçtiğimiz günlerde Twitter’da Mardin Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Mardinmasa’nın meleklerinden Seda Savuncu’nun paylaştığı bir videoyu izledim. Videoda Mardinmasa ekipleri birçok Mardinlinin bilmediği, görmediği kırsal köylerinden birini ziyaret ediyor. Seda da bu ziyareti kayda alıyor. Köyde yaşayan vatandaşlarımız çok az olmalı ki mavi ceketli gönül dostları Türkçe ve Kürtçe “Mardin Büyükşehir Belediyesi’nden geliyoruz, kimse yok mu?” diye sesleniyorlar. Videoyu izlerken Mardinmasa’yı köşeme taşımadığımı fark ettim ve hemen bu yazıyı kaleme aldım. Videoyu “Mardinmasa ne yapıyor diye soranlar mutlaka izlesin” notuyla kendi hesaplarımdan paylaşmayı da ihmal etmedim!

***


Mardin Valisi/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, göreve geldiğinde “Mardin’de dertli bir kapı kalmaması için tüm gücümüzle mücadele edeceğiz” demişti. Bu hedef doğrultusunda “Yanıbaşınızdayız” sloganıyla Mardinmasa birimi oluşturuldu. Merve Erciyas yönetimindeki melekler, dar gelirli ve zor durumda olan vatandaşların sıkıntılarını çözmek için gece gündüz demeden çalışıyor.


Mardinmasa’yı hemen her yerde görmeniz mümkün. 55 kişilik ekip her gün sabahın erken saatlerinde yollara düşerek bir ilçemizde çalışma yapıyor.  Günün sonunda o ilçedeki vatandaşlarımızın neredeyse tamamına ulaşılmış oluyor. 25’ten fazla sosyal sorumluluk projesinde Mardinmasa’nın imzası var. Mardin’in kanatsız melekleri doğum yapan anneleri, askere gidecek Mehmetçikleri, dünya evine giren gençleri, taziyesi olan acılı aileleri, kırsalda eğitim ve öğretim gören öğrencileri, engelli vatandaşlarımızı, kadınlarımızı, ihtiyaç sahiplerini hiçbir zaman yalnız bırakmıyor. Sayın valimizin selamlarını ve sevgilerini her yere ulaştırıyorlar!


Mardinmasa bir yıl gibi kısa bir sürede Mardin’deki yaklaşık 200 bin hemşehrimizin yanında olarak ihtiyaçlarını karşıladı. Bu muazzam bir rakam! Elbette bu rakamlar Mardinmasa için yeterli değil! Mardinmasa müdiresi Merve Erciyas şimdilerde önemli bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bu projeyle birlikte Mardin’in sosyal risk analizi çıkarılacak. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız tek tek tespit edilecek.


***


Mardin’de sıkıntıları, arızaları ve eksiklikleri yetkililere ulaştırmak bir hayli zordu. Mardinmasa ile bu zorluk ortadan kaldırıldı. 153’ü (Mardinmasa Çağrı Merkezi) arayarak tespit ettiğiniz eksiklikleri, aksaklıkları, arızaları en önemlisi hangi konuda olursa olsun ihtiyaçlarınızı yetkililere ulaştırabilirsiniz. Kısa süre içinde size dönüş yapıldığında çok şaşıracaksınız!


Uzun lafın kısası Mardinmasa, Mardin’imizde anlamlı ve vatandaşların gönlüne dokunan işler yapıyor. Melekler, çalışmalarını ilk günkü aşk ve heyecanla yapmaya devam ediyor. Şöyle düşünüyorum da Mardinmasa; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı tarafından verilen “Engelleri Aşanlar 2018” veya Yeşilay tarafından verilen “Zümrüdüanka En Yeşilaycı” ödülünü alsa Mardin’imiz için çok güzel olmaz mı? Bence harika olur!Bu haber 687 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada haberler

Video Galeri

Tüm videolar