Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9
Burak ERDEM
Burak ERDEM

'Kadim Dostum' Kadim Şehre Yakışmış!

Eklenme Tarihi : 02 Eylül 2014, 13:04


"Yaptığınız saçma sapan diziler seyirciye geçmiyor. Siz buraları yanlış tanıtıyorsunuz. Bırakın keleşi, insanların elinde ufacık bir çakı gördünüz mü? Öyle Cihangir’deki cafelerde, barlarda oturup buraları anlatmakla sanat olmuyor! Bizim Mardin'imizde İstanbul'da olmadığı kadar medeniyet, hoşgörü var! Burası Mardin! Burada hoşgörü var, kan yok!"

 

Kadim Dostum dizisi, işte bu giriş bölümüyle daha ilk bölümünden Mardinlilerin hem takdirini hem de beğenisini kazandı.

 

Yıllardır medeniyetin beşiği, kadim şehir Mardin’de dizi ve sinema filmleri çekiliyor. Her seferinde Mardin’imizi olduğundan farklı dolayısıyla yanlış bir şekilde tanıtıyorlar. Çekilen her dizide kan davası, ölüm, gözyaşı ve silahlar yer aldı. Yapımcılar, yıllardır tanıtıyoruz(!) diyerek Mardin’in benzersiz ve büyüleyici ihtişamından yararlanarak reyting aldı.

 

Kadim Dostum alışılagelmiş saçma sapan konuların dışında Mardin’deki iki ailenin eğlenceli çekişmelerini konu almış. Mardin’de çekişme olsa bile dostluğun ne kadar önemli olduğunun altı, abartılarla değil olduğu gibi çizilmiş.

 

Kadim Dostum’da Mardin’imizin benzersiz mimarisi tüm ihtişamıyla farklı açılardan çok iyi çekilmiş ki eminim izleyenlere ‘Şimdi Mardin'de olmak vardı, Mardin’i mutlaka görmeliyim’ dedirtmiştir.

 

Kadim Dostum, Mardinlilerin geleneklerine, göreneklerine ve ailelerine ne kadar değer verdiğini gözler önüne sermesi bakımından da takdiri hak ediyor.

 

Kadim Dostum, kadim şehrimize yakışan, samimi bir dizi olmuş. Kadim Dostum senaristlerine, yapımcılarına Mardin’imizin gerçek ve keyifli yüzünü ekranlara yansıttıkları için bir Mardinli olarak teşekkür ediyor, Kadim Dostum dizisinin bundan sonra Mardin’de çekilecek dizi ve filmlere örnek olmasını diliyorum.

Bu haber 2070 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada haberler

Video Galeri

Tüm videolar