Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9
FurkanYAVUZOĞLU
FurkanYAVUZOĞLU

Mardin'de Yerel Seçimlere Doğru

Eklenme Tarihi : 10 Mart 2014, 00:29


30 Mart 2014 tarihinde tüm Ülkede olduğu gibi Mardin'de de yerel seçimlerin olmasına sayılı günler kaldı. Daha evvel ki seçimlerde olduğu üzere Mardin sokaklarında ve caddelerinde seçim heyecanı ve coşkusunu görmekteyiz.

 

Mardinliler, bu yılki yerel seçimde tüm ilçeleri Büyükşehir Belediyesi'ne oy verecekler. Büyükşehir Belediyesi seçiminde Adalet ve Kalkınma Partisi adayı Mehmet Vejdi Kahraman ve Bağımsız Mardin Milletvekili Ahmet Türk Büyükşehir Belediyesini kazanmak için kıyasıya mücadele içindeler. Yeni Merkez ilçe olan Artuklu için güçlü adayların yarıştığı seçimde, sonuçları merakla beklenen Artuklu ilçesi için seçim çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

 

Artuklu ilçesi için Adalet ve Kalkınma Partisi Serdal Yay'ı, Barış ve Demokrasi partisi M.Emin Irmak-Leyla Sevinç Bozan'ı, Saadet Partisi Şakir Nuhoğlu'nu aday gösterdi. Bu üç parti arasında kıyasıya bir yarışın olacağı seçimde adaylar seçim vaatlerini sıralamaktadırlar. Kabala Beldesi Belediye Başkanı Şakir Nuhoğlu Saadet Partisinden aday olarak hem AK parti hem de BDP ye karşı yarışacaktır. Çok çetin geçeceği beklenilen Artuklu için yaklaşık Otuz Bin oy alan aday ipi göğüsleyecektir.

 

Mardin için seçimleri kazanacak olan parti ve kişiden Mardinlilerin beklentileri çok büyüktür. Zira Mardin halkı bir dönem daha Belediyecilikte bu şekilde bir gidişatı daha kaldırması çok zordur. Bazı kesimlerde belediyecilik hizmetlerinde ipler kopma noktasına gelmiştir. Diğer şehirlerdeki Belediye hizmetlerine baktığımızda Mardin'in geride kaldığını söylersek yanlış olmaz.

 

Mardin halkı parti gözetmeksizin hizmet bekliyor. Dünya'nın en eski yaşam alanı olan Mardin'in bu denli deyim yerindeyse geri kalması kabul edilecek bir durum değildir. Belediyecilikte bir düzenin bir nizamın gelmesi şarttır. Diyarbakır'a, Şanlıurfa'ya Gaziantep'e dönüp bakıldığında hizmetlerin ne kadar geriden takip edildiğini görmek mümkün. Yapılaşma, çöp sorunu, ulaşım, yeşil alan, yolların durumu ve en önemlisi alt yapı sorunu beklenilen en önemli hizmetlerindendir.

 

Parti, kişi kim gelecekse yeter ki Mardin'e hizmet için gelsin. Mardin halkının buna çok ciddi anlamda ihtiyacı vardır. 31 Mart sabahı seçilen Başkan'ın  bazı konularda elini taşın altına koyması gerekmektedir. Sahipsiz memleketin çalışan bir Başkanı olması gerek. Artık Mardin halkının başka illere imrenerek baktığı bir halk olması istenmiyor.

 

Tüm adaylara hizmet yolunda sonsuz başarı dileklerimizle.     

Bu haber 2453 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada haberler

Video Galeri

Tüm videolar