Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9
FurkanYAVUZOĞLU
FurkanYAVUZOĞLU

Mardin'de Tek Çare Süleyman Bölünmez!

Eklenme Tarihi : 01 Aralık 2013, 16:30


Tüm ülkede olduğu gibi Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler öncesi tarihi kentimizde seçim çalışmaları tüm heyecanıyla devam ediyor. Adayların henüz netlik kazanmadığı partilerde, aday adaylığı için birçok başvuru yapıldı. Bu hafta içinde iktidar partisi Mardin Büyükşehir Belediyesi adayını açıklaması bekleniliyor.

 

Güneydoğudaki şehirler arasında AK Parti'nin tek belediyesi olan Mardin Belediyesi bu seçimler öncesi çok önem arz ediyor. Zira Mardin için seçimlerde iki güçlü parti var. Bu partiler; 2009 yerel seçimlerinde AKP yüzde 45 ve 15 bin 126 oy ile Mardin Belediye Başkanlığını aldı. O dönemde DTP adını taşıyan bugünkü BDP ise, yüzde 36 ve 12 bin 108 oy toplamıştı.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi için artık tüm ilçeler oy kullanacaktır. İlçeler arasında oy potansiyeli en yüksek olan üç ilçe, Kızıltepe-Nusaybin ve Midyat bu seçimlerde belirleyici bir rol oynayacaktır. Kızıltepe ve Nusaybin ilçelerinde Barış ve Demokrasi Partisi'nin çok güçlü oy potansiyeli olup Büyükşehir Belediyesi için en büyük belirleyici faktör olduğunu hem iktidar Partisi hem de BDP çok iyi bilmektedir. Barış ve Demokrasi Partisi'nin Büyükşehir Belediyesi için adayının oy potansiyeli yüksek ve bölgede sevilen, Mardin Milletvekili Ahmet Türk'ü aday göstereceği partililer arasında konuşuluyor.

 

Konuşulan diğer bir konu ise Ak Parti'nin, Mardin Büyükşehir Belediyesi için İçişleri Bakanı Muammer Güler'in bizzat AKP adayını belirlemek için çalışmalar yaptığını biliyoruz. Tabi iki parti arasında geçecek olan bu yarış AKP'nin adayını çok önemli ve seçici olması gerektiğini hem Başbakan hem de Muammer Güler çok iyi bilmektedir. AKP adayını yapılan aday başvurulardan mı yoksa dışarıdan gösterilecek bir aday mı olacağını bu hafta içinde öğreneceğiz. İktidar partisi bu seçimlerde eğer gerçekten Büyükşehir Belediyesini almak istiyorsa bölgede sevilen, sözü geçen bir ismi aday göstermek zorunda. Yoksa Mart ayındaki seçimlerin sonucunu şimdiden kaybettiğini söylersek yanlış olmaz.

 

Seçimler için şahsi fikrim şudur. Mardin ve Mardinlilere her zaman destek olan, yaptıkları her zaman konuşulan bir ismi söylemek istiyorum. Eğer AK Parti kazanmak istiyorsa tek çarenin Süleyman Bölünmez olduğunu şahsım ve tüm Mardin halkı iyi bilmekteyiz. Yerel seçimlerin Mardin için en iyi hizmet ve çalışmaların yapılması gerektiği kanaatindeyim.  

Bu haber 2739 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada haberler

Video Galeri

Tüm videolar