Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9
FurkanYAVUZOĞLU
FurkanYAVUZOĞLU

Mardinspor Ayağa Kalkar Mı?

Eklenme Tarihi : 02 Haziran 2013, 13:42

Sevgili Mardinliler,

 

Tarihi şehrimizde profesyonel liglerde mücadele eden tek takım olan Mardinspor, artık amatör ligde mücadele edecek. Şanlı Mardinspor sadece ligden düşmedi. Bir çok konuda yara aldı. Çöküş süreci birkaç yıl öncesinden yol almaya başladı. Öyle hızlı yol almaya başladı ki, gelinen sonuç maalesef içler acısı durumda.

 

Bir zamanlar Mardinspor denilince akla ilk gelen çok zor bir takım ve zor bir deplasman olduğu herkes tarafından bilinirdi. Liglerin asla unutamadığı bir takımdı. Liglerde oynadığı takımların unutamadığı takımlardan bir tanesiydi.

 

Mardinspor için sıkıntılar hiç bitmez oldu son birkaç yıldır. Bunların en büyük olanı maddi sıkıntılardı. Maddi sorunlar hemen hemen her takımda olan sorunlardan birtanesi. Takımlar bu sorun yüzünden bir çok kez gündeme gelir. Mardinspor maddi sorunlarla uğraşa dursun takım üstünde bulunan temlik yüzünden transfer yapamaz hale geldi ve en sonunda profesyonel liglere veda etti.

 

Son maça kadar alın teri ile mücadele eden genç futbolcu kardeşlerimizi yürekten kutlamak gerekiyor. Kolay değil her maçta yenilgi ile ayrılmak. Kolay değil sezon boyunca kalesinde onlarca gol yemek. 21 Kasım Şehir stadı artık boş koltuklarla mücadele eden o genç kardeşlerimizi terk edildi.

 

Mardinspor için bugün ne yapılması gerekiyor? Tekrardan o takım nasıl ayağa kalkar? Maddi sıkıntılar nasıl aşılır? Tüm bu soruların cevabını önümüzdeki aylarda göreceğiz. Takımımızı bu durumdan kurtarmak için burada tüm siyasetçilere, ilin valisine, belediye başkanına ve tüm Mardinlilere görev düşüyor.

 

Takımımız bu durumdan nasıl kurtulur?

 

Sevgili Mardinliler, bana göre çok büyük bir maddi güç yok takımın karşısında. İçisleri Bakanı Muammer Güler ve Mardin Valisi tarafından yapılacak birkaç yemek daveti ile Mardinli iş adamlarını bir araya toplamak zor olmasa gerek. Mardinspor için yapılacak maddi bağışlardan inanıyorum ki kalan borçlar ve yeni sezon için ayrı bir bütçe sağlanabilir.

 

Mardinliyim diyen tüm iş adamları elini taşın altına koyması gerektiğini açık açık söylemek gerekiyor. Tarihi şehrimizin şanlı takımını yeniden ayağa kaldırmak çok zor ve uzak değil. 21 Kasım şehir stadını eski günlerine çevirmek güç değil.

 

Kırmızı lacivert renklerini tekrardan coşkulu günlerinde görmek dileğiyle.


Bu haber 2203 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada haberler

Video Galeri

Tüm videolar