Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9
FurkanYAVUZOĞLU
FurkanYAVUZOĞLU

Başbakan'ın Mardin Mesaisinden Notlar

Eklenme Tarihi : 20 Mart 2013, 06:13

Sevgili Mardinliler,hafta sonu tüm dikkatler yine tarihi şehrimiz üzerindeydi.

 

Başbakan’ın Mardin’e yapacağı iki günlük ziyaret daha gelmeden konuşulmaya başlanmış idi. Şehirde büyük bir hazırlık,koşuşturma,çeşitli yerlerde yapılan düzenlemeler,genel temizlik gibi bir çok konuda Başbakan’ın gelişi öncesinde hazırlıklar büyük bir özveri ile yapılmaya çalışılmıştı.

 

Tarihi Şehirde günler öncesinde başlayan hazırlıklar dışında alınan üst düzey güvenlik önlemleri de son derece dikkat çekiciydi.Başbakan’ın uğrayacağı her noktada saatler öncesinden önlemler alınmıştı.

 

Başbakan’ın Mardin’de vereceği mesajlar son derece önem taşımakta ve Ülkenin gündeminde olan konulara ilişkin mesajları merakla bekleniyordu.Barış süreci ile ilgili konuşmasında Mardin’in diğer illere örnek gösterilen bir Şehir olduğunu ve buradaki kardeşliği,hoşgörüyü tüm Dünya’nın bildiğini bir kez daha dile getirdi.

 

Başbakan’ın Mardin’e yaptığı ziyaret önümüzdeki yerel seçimler için bir ön çalışma olduğunu, yerel yöneticilere ve Mardinlilere çok açık bir şekilde Mardin Büyükşehir Belediyesinin alınması konusunda direkt mesajlarını verdi. Başbakan, il teşkilatı ile yaptığı toplantıda daha evvel hiç yapmadığı bir davranışta bulundu. Toplantı salonunda bulunan partililerin tek tek isimlerini sayarak açık bir  yoklama misali kimlerin gelip kimlerin gelmediğini kendi gözleriyle görmek istedi.Başbakan toplantı salonunda görmek istediği isimleri göremeyince şaşkınlığını dile getirmekten kendini alıkoyamadı.

 

Şehrimiz gerçekten hoşgörüsü ve kardeşliği ile diğer iller tarafından örnek alınan bir şehirdir. Gelin görün ki, bu güzel şehrimizi mevcut Belediye tam anlamıyla iyi yönetememektedir.

 

Dikkat çeken diğer bir konu ise; Mardin'in en işlek ve tarihi caddesi olan Birinci Cadde'den Başbakan’ın neden geçmediğidir.Her gelişinde kesinlikle şehir merkezinde bulunan tarihi caddeden geçerdi.Fakat bu sefer maalesef geçmedi yada geçirilmek istenmedi.3 Milyon Lira harcanarak yenilenen cadde tam anlamıyla sınıfta kalmış durumda.Karamsar tablonun görünmemesi için Başbakan bilerek mi çıkarılmadı birinci caddeye.Öyle tahmin ediyorum ki, caddenin bu durumu Başbakan’ın kulağına gitmiştir. Gerçekten yeni yapılan cadde Mardin’e hiç yakışmamış !

 

Başbakan’ın Mardin mesaisinin ikinci gününde,Şehrin en büyük iki ilçesini - Kızıltepe Midyat’ı - ziyaret edip çeşitli açılışlar yapması ve İlçede verdiği mesajlarla Mardin’in  ne kadar önemli bir il olduğunu göstermiş oldu.Başbakan önümüzdeki yerel seçimler için şimdiden kolları sıvamış durumda.Mardin’in bütün sınırlarını kapsayacağı Büyükşehir seçimleri için işinin zor olduğunu söylersek yanlış olmaz.

 

Evet değerli hemşerilerim, haftasonu şehrimizden Başbakan geçti. Bir çok mesaj verdi. Bazı olumsuzlukları dile getirdi, olumlu gördüğü yerleri ise takdir etti. Yapılan ve yapılacak olan her şey Mardin içindir dedi. Umuyoruz ki, Başbakan’ın bu ziyaretinden yerel yöneticiler gereken dersi çıkarmışlardır.


Bu haber 1780 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada haberler

Video Galeri

Tüm videolar