Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9
Burak ERDEM
Burak ERDEM

Muammer Güler Yerinde Bir Karar

Eklenme Tarihi : 28 Ocak 2013, 16:36


24 Ocak Perşembe günü kabinede yapılan yeni düzenlemenin ardından İçişleri Bakanlığı’na hemşerimiz, milletvekilimiz Muammer Güler getirildi. Perşembe akşamı bu son dakika gelişmesi Mardin’de büyük bir sevinçle karşılandı. Mardin’in yıllar sonra bir ‘bakanı’ olmuştu.

 

Kabinede yapılması beklenen düzenleme öncesinde Muammer Güler’in, İdris Naim Şahin’in yerine İçişleri Bakanlığı’na getirileceğini birçok yerde dile getiriyordum. Nitekim yanılmadım. Çünkü İstanbul Valisi olarak görev yapan, sonrasında Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı görevine getirilen, vekil seçildikten sonra İçişleri Komisyon Başkanı olan Muammer Güler; bu görev için çok uygun bir isimdi. Muammer Güler’in İçişleri Bakanlığı görevine getirilmesi çok yerinde bir karar oldu.

 

Muammer Güler’in yeni görevine ilk yorumu; “Bakanlık, temsilcisi olduğum Mardin ili için çok onurlu bir görevdir” şeklinde oldu. Gerçekten de Muammer Güler’in İçişleri Bakanlığı’na getirilmesi Mardin ve Mardinliler için büyük onurdur.

 

Muammer Güler, Mardin’den aday gösterildiğinde herkes bugünkü heyecanı yaşamıştı ve Mardinliler büyük bir beklenti içine girmişti. Mardinlilerin Muammer ağabeylerinden beklentileri bugün daha da büyüdü. Mardin’in artık bakanı var. Diğer bakanların seçim bölgelerine çok büyük katkılar sağladıkları bilinen bir gerçek. Mardinliler, Muammer Güler’den de aynı katkıları bekliyor. Muammer Güler’in bu beklentileri boşa çıkarmayacağını düşünüyorum.

 

Muammer Güler’in bakan olmasıyla birlikte sonucunu merak ettiğim bir diğer konu da yapılacak olan yerel seçimler. Muammer Güler’in İçişleri Bakanlığı’na getirilmesiyle birlikte Başbakan Erdoğan’ın Mardin Büyükşehir Belediyesi’ni kaybetmek istemediğini de rahatlıkla söyleyebiliriz. BDP ile kıyasıya bir yarış içinde geçecek olan yerel seçimlerde Muammer Güler’in bakan olarak etkisinin nasıl olacağını hep beraber göreceğiz.

 

İçişleri Bakanımız Muammer Güler’i tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının Mardin’de ve Türkiye’de hayırlara vesile olmasını diliyorum.

 

“Yazarlarımıza Teşekkür Ederim”

 

Sevgili Mardinliler, bugün itibariyle sitemizin yazarlar bölümünü aktif hale getirdik. Birbirinden değerli isimlerin yazılarını sizlerle buluşturacak olmanın heyecanı içindeyim. Yazarlar kadromuz Manchester Üniversitesi’nden Doç. Dr. Salim Aydüz, Mersin Üniversitesi’nden Okt. Murat Özyıldırım, Gazi Üniversitesi’nden Öğr. Gör. Tuna Akçay, Süryani Kadim Vakfı Başkan Yardımcısı Kenan Gürdal, sitemizin Ankara temsilcisi İsmail Dinçel ve Mardin’in nabzını tutan Furkan Yavuzoğlu’ndan oluşmaktadır.

 

Beni kırmayıp mardinimiz.com’da yazma teklifimi kabul eden saygıdeğer yazarlarımıza çok teşekkür ediyorum.

 

Burak ERDEM / mardinimiz.com Genel Yayın Yönetmeni

Bu haber 2530 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada haberler

Video Galeri

Tüm videolar