Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9
FurkanYAVUZOĞLU
FurkanYAVUZOĞLU

Mardin'e Muammer Güler Hayırlı Olsun

Eklenme Tarihi : 28 Ocak 2013, 16:29


Sevgili Mardinliler, uzun yıllardan sonra memleketimiz, Bakanlık görevini yerine getirecek bir Milletvekiline sahip oldu. Geçen gün kabinedeki yapılan değişiklikle Mardin Milletvekili Muammer Güler İçişleri Bakanlığına getirildi. Tabi bu değişiklik gerçekten mutluluk ve onur verici bir durum.

 

Mardin,şu anda iktidar partisinin Güneydoğudaki tek güçlü olduğu bir il durumunda. Mardin’in çevresinde bulunan Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman ilinde Bakanlık görevini yapan Milletvekili bulunmakta ve bu sayede de İllerde gerçekten katkı sağlanacak gelişmeleri somut bir şekilde görmemiz mümkün. Açık söylemek gerekirse bu illerde yapılan çalışmalar, akla şu soruyu getiriyor? Bir ilin kabinede Bakan’ı varsa yapılan çalışmalar bu doğrultuda artı sonuçlar alındığını direkt söyleyebiliriz.

 

Mardin halkı genel olarak şu ifadeyi kullanmaktadır. Bizim memleket sahipsiz, seçilen partili vekiller gitti mi geri gelmez diyorlar. Seçilen vekil Memleketine ziyaret dışında pekte uğramaz.Tabi bu tabiri her giden vekil için kullanmamışlardır. Vardır tabi bu tabirin dışına çıkan vekillerimiz. Seçildikten sonra geri gelen,hatta vekil olmamalarına rağmen kendi imkanlarıyla bir şeyler yapmaya çalışan, ilçe ayrımı yapmadan hizmet veren vekiller de vardır.

 

Muammer Güler, İçişleri Bakanlığı için isabetli bir seçim olduğunu geçmiş dönemlerde yapmış bulunduğu başarılı görevlerle kanıtlamıştır. Yıllarca yapmış olduğu İstanbul Valiliği görevini ciddi anlamda başarılı bir şekilde sürdürmüştü. Zira taraflı tarafsız birçok kesimden de başarısı örnek gösterilmişti. İstanbul Valisi dışında, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı görevini yapmıştır.  

 

Kabinedeki bu değişiklik, Muammer Güler’in önümüzdeki yerel seçimlerde de büyük bir rol oynayacağını şimdiden söylersek yanlış olmaz. Mardin Belediyesinin Büyükşehir olarak seçimlere girmesi ve iktidar partisinin bu yöndeki çalışmalarının şimdiden başladığını görebiliyoruz. İktidar partisi, mevcut belediyenin kaybedilmemesi ve daha iyi bir kadro ile Belediyeyi yönetmek istemesi muhakkak ki Mardin için en başta gelecek büyük bir hizmet olacaktır. Şunu da açık söylemek gerekirse,mevcut belediye ciddi anlamda eksiklikleri olan bir kadro ile yönetilmektedir.

 

Evet sevgili Mardinliler, artık İçişleri Bakanlığı görevini yapan bir hemşerimiz var. Mardin, diğer iller gibi her şeyiyle hak eden hizmetler bekliyor. Turizmiyle Dünyaya adını duyuran bir ilimiz olduğunu biliyoruz. Bunu artıları ve eksileri ile beraber önümüzdeki günlerde hep beraber göreceğiz. Umuyorum ki, Muammer Güler Mardin’e hayırlı olur.

 

Furkan YAVUZOĞLU Kimdir?

 

Furkan Yavuzoğlu, 1985 yılında Mardin’de doğdu. 2003 yılında Mardin Anadolu Lisesi ve 2007 yılında Kafkas Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. 2008 - 2010 yılları arasından Türk Ekonomi Bankası Mardin şubesinde şube işlem yetkilisi olarak çalıştı. 2010 yılından beri Finansbank A.Ş Mardin Kızıltepe şubesinde Bireysel krediler yetkilisi olarak çalışmaktadır. Yavuzoğlu ayrıca 2007 – 2012 yılları arasında futbol hakemliği yaptı.

Bu haber 1789 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada haberler

Video Galeri

Tüm videolar