Omer Faruk GULTASLI (+3) 27 Kasım 2013, 14:28 Yöneticiye Bildir +1  -1
Sayin OYILDIRIM.
Yazinizi buyuk bir zevk ve ibretle okudum.Sayin Muzaffer IRIS Beyefendi herhalde Mardin"i, Suryani dostlarimizi ve hele hele Fransiz isgal guclerine karsi Osmanli ordusuna tam destek veren Suryani Patrigi Ilyas Sakir Efendi"yi hic tanimamis. Munferit ve cahilane birkac olay disinda bizim gerek Suryani,gerek Keldani ve gerekse Ermeni komsularimizla hicbir sorunumuz olmamistir. Tarih boyunca dostca , kardesce yasamisizdir. Muzaffer IRIS Beyefendiye Mardini gormesini tavsiye ediyorum.Saygi ve sevgilerimle.
Şükrü (+4) 28 Nisan 2013, 23:44 Yöneticiye Bildir +1  -1
Murat bey ellerinize sağlık çok güzel bir yazı yazmışsınız.. Ne yazık ki eleştirdiğiniz yazılar gibi çok yazı var. Süryani kardeşlerimizle aramızı açmaya çalışıyorlar ama Süryaniler bilinçli insanlardır. Neyin ne olduğunu iyi bilip doğruyla yanlışı iyi ayırt edebilirler.Keşke herkes sizin kadar duyarlı olabilse. iyi çalışmalar. kolaylıklar diliyorum. saygılar
ali ender doganhanoglu (+5) 27 Nisan 2013, 21:14 Yöneticiye Bildir +1  -1
öz mardinliyim yılarca süryani kardeşlerimizle beraber yasadık iyi ve kötü günde onlar bizim canazemize gelırdi biz o0nlara giderdik bir kardeşlik bagımız vardı çocuklugumun piknik alanı bahar bayramında ailece gitigimiz yer deyrulzafaran manastırının bitişigindekı ayvan çeşme ve oturma yeri yılar sonra çocuklarımla bir nostalji yasayalım dedim oraya gitik.bizi oraya sokmadılar kahroldum çocuklarıma mahcup oldum önemsemedim mardinin en asil insanları olan süryani kardeşlerim ne zaman ortam buldular kürt kardeşlerimle aynı kefeye girdiler onların asaletlerine neoldu hani dilmener..tahincioglu beytil asi bu propogandalar belirli kesimin etkisiyle yapılıyor herkes bilsn.