Artuklu Üniversitesi'nden Turizme Büyük Katkı!


Açıklama: Mardin Artuklu Üniversitesi, açmış olduğu turizm rehberliği tezsiz yüksek lisans programıyla turizmin gözde şehirlerinden Mardin’e önemli bir katkı sunmaya hazırlanıyor.
Kategori: Gündem
Eklenme Tarihi: 16 Ocak 2019
Geçerli Tarih: 09 Nisan 2020, 19:18
Site: Mardin Haberleri Burada
URL: http://haberler.mardinimiz.com/haber_detay.asp?haberID=5206


Mardin Artuklu Üniversitesi, kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış, 2018 yılında 3 milyondan fazla turist ağırlayan Mardin’de, Turizm Rehberliği Tezsiz Yüksek Lisans programı açarak turist rehberi olmak isteyen adayları bekliyor.


Artuklu Üniversitesi tarafından yapılan bilgilendirmede, “Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde açılacak olan Turizm Rehberliği Tezsiz Yüksek Lisans programı için adayların 4 yıllık bir lisans bölümünden mezun olması yeterli olacaktır. Tezsiz yüksek lisans programında ALES veya YDS-YÖKDİL şartı aranmamaktadır. Programı başarı ile tamamlayan adaylar yabancı dil şartını ve TUREB’in uygulama gezilerini başarı ile tamamladıktan sonra profesyonel turist rehberi kokartına sahip olabilecekler” ifadelerine yer verildi.


10 Ocak’ta başlayan başvurular, 20 Ocak 2019 tarihinde sona erecek. Turizm Rehberliği Tezsiz Yüksek Lisans programı için detaylı bilgileri www.artuklu.edu.tr adresini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.