Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdüler!


Açıklama: Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Sarıkamış Şehitleri’ni anma yürüyüşü çok büyük bir katılımla gerçekleştirildi.
Kategori: Gündem
Eklenme Tarihi: 06 Ocak 2019
Geçerli Tarih: 18 Haziran 2019, 22:45
Site: Mardin Haberleri Burada
URL: http://haberler.mardinimiz.com/haber_detay.asp?haberID=5197


Adnan AVUKA - MARDİN Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Sarıkamış Şehitleri’ni anma yürüyüşü çok büyük bir katılımla gerçekleştirildi.  


Türk, Kürt, Arap, Süryani ve Ermeni vatandaşların birlik ve beraberlik içinde katıldığı yürüyüş başta Mardin Valisi Mustafa Yaman olmak üzere tüm Mardinliler tarafından mutlulukla karşılandı.


Kars’ın Sarıkamış Jandarma Komutanı’nın da katıldığı yürüyüşe askeri ve sivil erkan eksiksiz katıldı.   


Diyarbakır yolundaki Gençlik Spor İl Müdürlüğü Artuklu spor tesislerinden başlayan yürüyüş, Diyarbakır yolundaki karayolu il şefliği hizmet binasında sona erdi.


Yürüyüş sonrasında Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Mercimekli çorba yürüyüş katılımcılara dağıtıldı.


Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yaman, “Birinci Dünya Savaşı’inda Enverpaşa komutasındaki Osmanlı ordusu, Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak için başlattığı ve 90 bin askerin şehit  olduğu Sarıkamış  Hareketi’nin 104. yılı dolayısıyla ülkemizin genelinde başlatılan yürüyüş Mardin’de de büyük bir katılım ile gerçekleştirildi. Beni çok sevindiren ve dünyada örnek olacak bu yürüyüşü Türk, Kürt, Arap, Süryani, Ermeni ve Ezidi vatandaşların katılımıdır. Bu örnek hareket dünyaya bir mesaj olduğu gibi Mardin’deki birlik, beraberlik,  kardeşliğin daha da pekişerek devam ettiğinin bir göstergesidir ve işte Mardin budur dedi.