Kaymakam Öztürk'ten Muhtarlara Kutlama!


Açıklama: Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, Muhtarlar Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.
Kategori: Gündem
Eklenme Tarihi: 18 Ekim 2018
Geçerli Tarih: 24 Ağustos 2019, 15:05
Site: Mardin Haberleri Burada
URL: http://haberler.mardinimiz.com/haber_detay.asp?haberID=5153


Şakir Öner Öztürk’ün mesajı şöyle:


“Türk siyasi ve demokrasi tarihinin en önemli unsurlarından olan muhtarlık müessesesi, dün olduğu gibi bugünde idari yapının ve yerel demokrasinin en önemli yapı taşı olmayı sürdürmektedir. Muhtarlık müessesesi 1828’den bu yana 188 yıllık bir tarih, deneyim ve birikimiyle, kentin en küçük yapıtaşı mahallelere hizmet vermekte, aynı zamanda devletin temsilcisi olarak da kamusal bir görev yapmaktadır.


Belediyeler ve halkın arasındaki köprü görevini gören muhtarlıklarımız aynı zamanda halkın sesi, bizlerin de mesai arkadaşı, mahalle ve köylerdeki gözümüz ve kulağımız olmaktadır.


Mahallelerimizin ve köylerimizin her türlü ihtiyacını tespit edip, hizmet sunmak hususunda emeğini esirgemeyen, bizlerle mahallelerin gelişimi ve değişimi hususunda çözüm ortaklığı yapan, gerek milleti, gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten muhtarlarımıza bu özel gün vesilesiyle şükranlarımı sunuyorum.


İlçemizde ve ülkemizde görev yapan tüm mahalle muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.”