Mardin'de Yaşlılar ve Çocuklar Unutulmuyor!


Açıklama: Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman şehirde 'mardinmasa' ile yaşlı ve çocukların bayramlarını daha da anlamlı kıldıklarını söyledi.
Kategori: Gündem
Eklenme Tarihi: 17 Ağustos 2018
Geçerli Tarih: 24 Ekim 2019, 03:20
Site: Mardin Haberleri Burada
URL: http://haberler.mardinimiz.com/haber_detay.asp?haberID=5105


Mardin Büyükşehir Belediyesi “mardinmasa” ekipleri sosyal sorumluluk çalışmalarıyla takdir kazanıyor. 27 sosyal projeyle ihtiyaç sahiplerinin yanında olan “mardinmasa” Kurban Bayrtamı öncesinde farkındalık yaratacak anlamlı bir çalışmaya daha imza attı. Bu bağlamda ekipler Mardin’in tüm ilçelerinde yaşlı vatandaşları ve çocukları ziyaret ederek çeşitli hediyeler dağıttı.


Sosyal çalışmalara önem veriyoruz


Sosyal sorumluluk çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini dile getiren  Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Vatandaşlarımızın mutluluğunu önemseyen bir yapıda çalışmalar yapıyoruz” dedi. Yaman, “Belediyemiz kentimizin yeniden inşasında tüm ekipleriyle beraber çalışmaktadır. Altyapıdan üst yapıya kadar yaptığımız hizmet hamlesi ile ilimizde hergün farklı bir güzellik yaşanmaktadır. Bunun yanı sıra sosyal sorumluluklarımızla da örnek şehirler arasına girdik.”mardinmasa”  birimimizle çalmadık kapı bırakmadık ve yediden yetmişe hemşehrilerimizin yanında yer aldık. Ekiplerimiz bu defa da Kurban Bayramı öncesinde yaşlı vatandaşlarımızın ellerini öpmekle birlikte çocuklarımızın heyecanına ortak oldu” dedi.


Mutlulukları her şeye değer


Yapılan çalışmanın Mardinli vatandaşlar tarafından da beğeni kazandığına işaret eden Yaman, “Bayramlar özellikle çocuklarımız ve yaşlı vatandaşlarımız için daha fazla anlam ifade etmektedir. Biz de bu noktada bayrama girmeden önce bu düşünceden hareketle çalışma gerçekleştirdik. Tüm ilçelerimizde yaşlı vatandaşlarımızı ziyaret ederek hayır dualarını aldık. Bunun yanında çocuklarımızın hediyelerimizie daha mutlu olmasını sağladık. Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal sorumluluk çalışmalarıyla örnek olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.