AK Parti Artuklu Kadın Kolları Kongresi Yapıldı!


Açıklama: AK Parti Mardin Artuklu İlçe Kadın Kolları 2. Olağan kongresi, DİKA toplantı salonunda yapıldı. Gülbahar Mavidemir ve yönetimi oy birliğiyle seçildi.
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 13 Ocak 2018
Geçerli Tarih: 21 Ocak 2019, 18:39
Site: Mardin Haberleri Burada
URL: http://haberler.mardinimiz.com/haber_detay.asp?haberID=4863


AK Parti Artuklu İlçe Başkanı Murat Bayar yaptığı açılış konuşmasında, daha çok çalışmak  ve hedefe ulaşmak için yola devam ettiklerini söyledi.


İlçe Kadın Kolları Başkanlığına seçilen Gülbahar Mavidemir, yaptığı teşekkür konuşmasında, siyasetin her kademesinde kadınların olma yolunu açan Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´a teşekkür etti.


Gece gündüz demeden şevkle ve azimle çalışan kadınlara teşekkür eden Mavidemir  “Kadın siyasetin nesnesi değil öznesidir. Tarihe baktığımızda Peygamber (S.A.V.) en büyük sırrını Hz. Hatice anamız ile paylaşmıştır. Halide Edip Sultan Ahmet’te yüzbinleri milli mücadeleye sevk etmiştir.” dedi.


AK Parti İl Başkanı Nihat Eri, Ak Parti bünyesinde 5 milyon kadın üyenin olmasının, kadına verilen önemin bir göstergesi olduğunu söyledi. Eri “Sayın Cumhurbaşkanımız bana  İl Başkanlığı Görevini tevdi ederken, Mardin kadınlar cesurdur, çalışkandır, teşkilatta daha fazla kadın olsun talimatını verdi. Kongremizde inşallah Cumhur Başkanımızın direktiflerini yerine getireceğim. Daha çok çalışacağız, daha çok  vatandaşımıza dokunacağız ve başaracağız. Abdurrahim Akdağ vekilimizin her zaman yanımızda yeri vardır. Yaşanan kargaşadan dolayı kendisinden özür diliyorum.” şeklinde konuştu.


AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, ilçe kadın kolları kongresini, az kişi gelir düşüncesiyle  200 kapasiteli salonda yaptıklarını, gelenlerin salonu sığmadığını görünce, 400 kişilik salonda kongreyi yapmadıklarına hayıflandıklarını söyledi. AK Parti, MHP ittifakına değinen Miroğlu, ittifakın en zayıf karnının Doğu ve Güneydoğu olarak değerlendirenlerin yanıldığını belirtti. Miroğlu, bölgenin ve Türkiye´nin, kürdü ile, Arabı ile,, Türkü ile, Çerkezi ile, Lazı ile bir araya gelebileceğini gösterecek milliyetçi bir bütünlüğe  ihtiyacı olduğunu kaydetti.


Mardin Milletvekili ve TBMM İdare  amiri Ceyda Bölünmez Çankırı ise, Milletvekilliğine nasıl seçildiğini anlattı. Türkiye ilk defa bir kadının TBMM İdare amirliğine seçildiğini, bu kadının Güneydoğu Anadolu Bölgesinden, yani Mardin´den seçilmesinin kadına verilen önemin bir göstergesi olduğunu hatırlatarak, kadınların daha çalışmasını istedi.


Artuklu İlçe Kadın Kolları Kongresine, belediye başkanları, ilçe başkanları ve belediye meclis üyeleri ile çok sayıda partili kadın katıldı.