Turizmde Başarı 12 Aya Yayıldı!


Açıklama: Daha önce yılın belirli aylarında ziyaretçi gelirken, artık yılın her ayında ziyaretçi akını oluştu ve otel doluluk oranları yüzde yüz rakamlarını aştı.
Kategori: Gündem
Eklenme Tarihi: 13 Ocak 2018
Geçerli Tarih: 16 Ekim 2018, 13:42
Site: Mardin Haberleri Burada
URL: http://haberler.mardinimiz.com/haber_detay.asp?haberID=4861


Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman şehirde sağlanan huzur ve yapılan organizasyonlarla turist sayısındaki artışa işaret ederken, “Yılın belirli ayları değil, her ay otel doluluk oranlarımızda güzel rakamlar ortaya çıktı” dedi.


Mardin’de sağlanan huzur birçok konuda şehre kazanımlar getirdi. Şehirde sağlanan  huzurun yanı sıra ulusal ve uluslararası etkinlikler de Mardin’in imajına olumlu katkı sağladı. Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği organizasyonlar ile sağlanan etkin tanıtım hamlesi de gelen ziyaretçi sayısının patlamasına vesile oldu. Öte yandan otel kapanan Mardin’den oteller açılan Mardin’e geçiş sağlanırken, şehre gelen turistlerin otellerde sağladığı doluluk oranları da mutlu etti. Buna göre daha önce yılın belirli aylarında ziyaretçi gelirken, artık yılın her ayında ziyaretçi akını oluştu ve otel doluluk oranları yüzde yüz rakamlarını aştı.


Huzurun etkisi


Konu hakkında bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “İlimiz turizm konusunda kabuğunu kırmış ve rekor rakamlarla ziyaretçi sayısına ulaşmıştır” dedi. Yaman, “Mardin dillerin ve dinlerin bir arada huzur içinde yaşadığı, taşların konuştuğu, medeniyetlere ev sahipliği yapmış ve geçmişten bugüne bozulmayan dokusuyla örnek bir şehirdir. Buram buram tarih kokan ilimiz yerli ve yabancı turistleri çekmektedir. Maalesef geçtiğimiz yıllarda terör odakları şehrin imajını olumsuz etkilemişti. Fakat devletimizin ve hükümetimizin etkin mücadelesi neticesinde sağlanan huzur ilimize önemli katkılar verdi. Mutlu eden istatistiklerden birisi de turizm konusunda oldu” ifadesini kullandı.


Dikkatleri Mardin’e çektik


2017 yılının turizm konusunda şehre güzellikler  getirdiğine değinen Yaman, “İlimizde sağlanan huzurun yanı sıra bizler de önemli etkinlikler ile şehrimizin ismini duyurduk. Ulusal ve uluslaarası organizasyonlar ile dikkatleri buraya çektik. Yaptığımız çalışmalar meyvelerini verdi. Geçtiğimiz yıllarda yılın sadece belirli aylarında turist gelirken, bu yıl her ay otellerimiz yüzde yüzün üzerinde bir kapasite ile çalıştı. Esnafımız da bu durumdan en çok kazananlardan birisi oldu. Biz bu ilgiyi daha da arttırmak için çalışmalar yapıyoruz. Gerek organizasyonlar gerekse tarihi Mardin’in değişimi ve güzelleştirilmesi için projelerimiz sürüyor. İnanıyoruz ki ilimiz ilerleyen yıllarda turizmin yıldızı olacak” diye konuştu.