Vali Yaman Gazetecilerle Bir Araya Geldi


Açıklama: Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Mustafa Yaman, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü kapsamında şehirde görev yapan gazeteciler ile bir araya geldi.
Kategori: Gündem
Eklenme Tarihi: 11 Ocak 2018
Geçerli Tarih: 21 Ocak 2019, 18:41
Site: Mardin Haberleri Burada
URL: http://haberler.mardinimiz.com/haber_detay.asp?haberID=4858


Bir otelde düzenlenen buluşmaya Başkan Vekili Mustafa Yaman, yerel ve ulusal basında çalışan gazeteciler katıldı.


Gazeteciliğin zor bir meslek grubu olduğunu ifade eden Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, idareciler günü ile gazeteciler gününün çakışmasını, mesaisi olmayan, gecesini gündüzüne katan iki meslek gurubu olması noktasında önem taşıdığını söyledi.


“Zor bir mesleği ifa ediyorlar”


Gazeteciliğin, mesai mefhumu olmadan stresli bir meslek olduğunu vurgulayan Yaman, “Gazetecilik zor bir meslek grubu. Mesai mefhumu olmadan hem stres hem zor şartlarda bir kamu görevi ifa ediyorlar. Yerel, ulusal ve uluslararası gazetecilik günümüzde artık çok önemli. Çünkü insanlar olan bitenden muhakkak haberdar olmak istiyor. Toplumun bilgilendirilmesinde, sektörde çalışan emek veren, gayret gösteren gazeteci arkadaşlarımızın, toplumsal barışın sağlanmasında da önemli görev üstleniyorlar” dedi.


10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü´nü kutluyorum


Çalışma şartlarının iyi olması dileğinden bulunan Yaman, şöyle devam etti:


“İnşallah daha iyi şartlarda çalışırlar. Daha kolay şartlarda çalışırlar. Ama çalışan gazeteciler biliyor ki bu meslek kolay değil. Hem kamu hizmeti yapacaksınız hem tarafsız ve objektif olacaksınız. Hem de çok kısa sürede vatandaşa bilgi paylaşımında bulunacaksınız. Bu vesileyle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü´nü kutluyorum”


Mardin Gazeteciler Derneği ve Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyon Başkanı Mehmet Çelik,  idareciler günü münasebetiyle Vali Ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman'a bir buket çiçek sundu. Çelik ”Gazeteciler günü ile idareciler gününün aynı güne gelmesini önemsiyoruz.. İdareciler gününüz kutlu olsun “ dedi.