Mardin'de Okuma Yazma Seferberliği!


Açıklama: Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı, kadınlara yönelik projelerine devam ediyor.
Kategori: Mardin Bölge
Eklenme Tarihi: 05 Ocak 2018
Geçerli Tarih: 21 Ocak 2019, 19:44
Site: Mardin Haberleri Burada
URL: http://haberler.mardinimiz.com/haber_detay.asp?haberID=4850


Tüm birimleriyle her zaman kadınların yanında olan Mardin Büyükşehir Belediyesi, şehirde okuma yazma bilmeyen kadınlar için, "Mardin'de okuma yazma bilmeyen kadın kalmasın" projesini hayata geçirdi. Halk Eğitim Merkezi ile birlikte yürütülen proje kapsamında kursu başarı ile tamamlayan kadınlara okuma-yazma sertifikası verilecek. Her yaştan kursa devam eden kadınlar, okuma ve yazmanın mutluluğunu yaşıyor.


Vali/Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, "Kültürlerin şehri Mardin’imizde okuma yazma bilmeyen kadın kalmasın diye çalışıyoruz" dedi.


Tüm birimler olarak her zaman için kadınların yanında olduklarını kaydeden Yaman, bundan sonra da olmaya devam edeceklerini ifade etti.


Sosyal projelere imza atıyoruz


Vatandaşlarla birlikte şehri yönettiklerini vurgulayan Yaman, "Mardin'e huzurun gelmesiyle vatandaşların sosyal olmalarına imkan sağlayan projelere imza atıyoruz. Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığımızı daha aktif hale getirerek her zaman için kadınlarımızın yanında olduğumuzu gösterdik" dedi.


Kadınlara yönelik birçok alanda kurs açtıklarını hatırlatan Yaman, “Kadınlarımıza yönelik gastronomi, pastacılık, tekstil gibi kurslar açtık. Bu kurslarımıza devam eden kadınlarımız el becerilerini geliştirdikleri gibi meslek sahibi de olabiliyorlar” diye konuştu.


Şehrimizde okuma yazma bilmeyen kalmasın diye çalışıyoruz


İnsana dokunan çalışmalarla her zaman vatandaşların hizmetinde olduklarını söyleyen Yaman, şunları söyledi:


"Şehrimizde okuma yazma bilmeyen kadın sayısını daha aza indirgemek için proje oluşturduk. Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte mahallelerde ve kadınlarımızın rahat gelebileceği kurslar açtık. Şuana kurslarımıza yoğun bir ilgi var. Bu ilgi beklentilerimizin de üstünde. Kursun sonunda başarılı olan kadınlarımıza sertifikalarını vereceğiz. Böylelikle kadınlarımızın sosyal yaşam içerisinde daha da rahat etmelerini sağlayacağız"