Mardin'in Alt Yapı Sorunu 2018’de Bitecek!


Açıklama: Yaman, '500 nüfusun üzerinde nüfusu olan mahallelerimizin alt yapı su ve kanalizasyon sıkıntısını 2018 yılında bitireceğiz' dedi.
Kategori: Gündem
Eklenme Tarihi: 03 Ocak 2018
Geçerli Tarih: 21 Ocak 2019, 19:37
Site: Mardin Haberleri Burada
URL: http://haberler.mardinimiz.com/haber_detay.asp?haberID=4848


Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman 2018 yılında MARSKİ ile yatırımların daha da artacağına işaret ederken kırsal mahalleler ile ilgili de müjde verdi. Yaman, “500 nüfusun üzerinde nüfusu olan mahallelerimizin alt yapı su ve kanalizasyon sıkıntısını 2018 yılında bitireceğiz” dedi.


Mardin Büyükşehir Belediyesi 2018 yılında da proje atağına devam ediyor. 2017 yılında şehrin alt yapı ve üst yapısının yanında sosyal projeler ile büyük başarılar elde eden Büyükşehir Belediye, 2018 yılında da mega çalışmalara imza atacak. Kırsal mahallelerin yaşam koşullarının daha iyi olması için de çalışmalar yapan Büyükşehir Belediye, mahallelerin alt yapı sorunlarını da sona erdirecek. Bu bağlamda kırsal mahallelerde 500 ve üzeri yerleşim alanlarında kanalizasyon, alt yapı ve su sıkıntıları tamamen bitirilecek.


Bütçemizin her kuruşu şehre proje olarak döndü


Konu hakkında açıklama yapan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Herşey yaşanabilir bir Mardin hedefiyle güzel işler yapmayı sürdürüyoruz” dedi. Yaman şunları söyledi: “Mardin’de güzel şeyler olmaya devam ediyor. İlimizde görevde olduğumuz süre zarfında tüm kaynaklarımızı son kuruşuna kadar hizmet olarak geri döndürdük. Büyükşehir Belediyemizin personel masrafı sadece yüzde 13’tür. Bu rakam Türkiye’de personel giderleri bakımından en başarılı rakamdır. Biz personel masrafları haricinde harcamalarımızın hepsini şehrimizin güzel geleceği için yaptık. Buna alt yapı çalışmaları da dahildir. 2017 yılında MARSKİ ilimizde kanalizasyon ve su sıkıntıısnın bitmesi için 237 milyon TL yatırım yaptık. Bunun yanında 60 milyon Euro yatırım ile iki devasa arıtma tesisini bitirdik. Bu yatırımlar 2018 yılında da devam edecek. Özellikle kırsal mahallelerimiz için güzel projelerimiz söz konusu olacak”


Kırsal mahallelerimiz hizmetle tanışıyor


Kanalizasyon, alt yapı ve su çalışmaları konusunda kırsal mahallelere müjde de veren Yaman, “Biz kırsal mahallelerimizin şehir konforunda olması için çaba vermekteyiz. Bu nedenle projelerimizi hızlandırdık. 2017 yılında kırsal mahallerimizin yolları konusunda örnek bir çalışma içinde olduk. Mahallelerimizi kaliteli beton asfalt ile rekor rakamlar ile tanıştırdık. Bunun yanında taziye evleri ve çocuk parkları konusunda da mahallelerimizde çalıştık. Şimdi ise kanalizasyon su ve alt yapı konusunda çalışmalarımız olacak. Bu konuda bütçemizi ayırdık. 2018 yılında nüfusu 500 ve üzeri olan mahallerimizin bu sıkıntısını yok edeceğiz. Bu sayede mahalleleirmizin büyük bir sorununu bitirmiş olacağız. İlimizde kırsal mahallelerimizde önemli projelerimiz devam edecek” dedi.