Unutulmayan Validen Davut Selim'e Tebrik!


Açıklama: 2000-2006 yılları arasında Mardin'de Vali olarak görev yapan Danıştay Üyesi Temel Koçaklar'dan 1914'ten beri Mardin'de hizmet veren Davut Selim'in, Türkiye 'Yüzyıllık Markalar' listesine girmesi nedeniyle tebrik mesajı gönderdi.
Kategori: Mardin Bölge
Eklenme Tarihi: 16 Aralık 2017
Geçerli Tarih: 21 Ocak 2019, 19:14
Site: Mardin Haberleri Burada
URL: http://haberler.mardinimiz.com/haber_detay.asp?haberID=4824


Burak ERDEM – MARDİN 2000-2006 yıllarında Mardin’de görev yaptığı dönemde Mardin’in turizm şehri olması yönünde önemli çalışmalar yapan, Mardinlilerin fahri Mardinli ilan ettiği, unutulmayan Emekli Vali, Danıştay Üyesi M. Temel Koçaklar, bölgenin aktif olarak çalışan en eski firma özelliği taşıyan, 103 yıllık geçmişe sahip olan Davut Selim’in Yüzyıllık Markalar listesine giren bölgenin ilk kuruyemiş, kahve, helva ve şekercisi olması nedeniyle tebrik mesajı gönderdi.


Emekli Vali, Danıştay Üyesi Temel Koçaklar’ın Davut Selim’e göndermiş olduğu mesajı şöyle:


Sayın; Davut Selim Gıda Ltd. Şti. Yöneticilerine,


1914 Yılından bu yana Mardin’in geleneksel “Badem Şekeri-Milebbes” üretimini devam ettirerek Türkiye “Yüzyıllık Markalar Listesine Giren” bölgenin ilk kuruyemiş, kahve, helva ve şekerleme markası olan “Davut Selim”i ve bu Markayı günümüze kadar başarı ile taşıyan O’nun üçüncü kuşak değerli yöneticilerini yürekten kutlarım...


Mardin’de, Osmanlı’nın son dönemlerinde kurulduğu yılların zor koşullarına rağmen “Davut Selim” markasını yaratan ve Cumhuriyetimizin kurulmasından sonra da üretimini aralıksız devam ettirerek aramızdan ayrılanlara Yüce Allah’tan rahmet dilerim... Mardin’de, ilk olmanın “onuru” ve “sorumluluğu” içerisinde, yüzyılın biriken deneyimi ile de “Geleneksel-Vazgeçilmez Farklı Bir Lezzet” yaratan “Davut Selim” markası, Mardin için “ticari” ve “ekonomik” katkıları yanında “kültürel” bir değer olarak da Mardin’in tanıtımında önemli bir yere sahip bulunmaktadır...


Günümüzde, üçüncü kuşak Değerli Yöneticileri tarafından en ileri teknolojik yenilikler ile başarılı üretimini devam ettiren “Davut Selim” markası işletmesinde çalışanlarına başarılar diler; üretimde kaliteyi ve hijyenik koşulları vazgeçilmez ilke olarak kabul eden değerli yöneticilerini de tebrik ederim. Bu vesileyle en iyi dileklerimle selam, sevgi ve saygılar sunarım...”


Mardin’in unutulmayan Valisi Temel Koçaklar’ın göndermiş olduğu mesajın kendileri için çok önemli olduğunu belirten Davut Selim yöneticilerinden Davut Ayla, “Sayın valimizin mesajı bizleri çok mutlu etti. Kendisi 2000-2006 yıllarında Mardin turizminin temellerini attı. Mardin için unutulmaz çalışmalara imza attı. Böylesine değerli bir valimizden bu sözleri duymak bizleri gururlandırdı. Kendilerine bu anlamlı mesajından dolayı saygılarımızla teşekkür ediyoruz” dedi.