Kadrolu 3 Eşek Törenle Emekli Oldu!


Açıklama: Artuklu Belediyesi bünyesindeki kadrolu eşeklerden 3’ü düzenlenen törenle emekli edildi.
Kategori: Mardin Bölge
Eklenme Tarihi: 15 Aralık 2017
Geçerli Tarih: 21 Ocak 2019, 18:34
Site: Mardin Haberleri Burada
URL: http://haberler.mardinimiz.com/haber_detay.asp?haberID=4822


Burak ERDEM – MARDİN Eski Mardin’de dar sokaklardaki çöpleri toplama işlerinde kullanılan 3 eşek, hizmet süreleri dolduğu için törenle emekli edildi.


Belediye bünyesinde 40 eşek çöp toplama işlerinde kullanılıyor.


Uygulama hakkında bilgi veren Artuklu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Kadri Toparlı, “Hayvan haklarını ihlal etmeden en iyi koşullarda muamele edilen merkeplerimiz, Artuklu’nun dar, dik ama bir o kadar eşsiz sokaklarının temizliğini sağlamamız için bizlere yıllardır yardımcı oluyor. Onları Belediyemizin emektarları olarak görüyoruz. Emektar merkeplerimizden hizmet süresi dolanlar için bugün hizmetlerinin karşılığı olarak onlara biraz da espirili bir emeklilik töreni hazırladık. Emeklilik ikramiyesi olarak onlara en sevdikleri meyvelerden oluşan bir servis hazırladık.” dedi.


Emekliye ayrılan merkeplerin sahipsiz bırakılmayarak Belediye bünyesindeki hayvan barınağında koruma altına alınacağını vurgulayan Toparlı, “Onların bakımına temizliğine ve beslenmelerine eskiden olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğiz. Emekliye ayrılan 3 merkebimizin yerine sahipsiz bakıma muhtaç merkeplerden 3 tanesini belediyemizin kadrosuna alacağız. Belediye olarak vatandaşlarımızın temizlik hizmetlerini en iyi koşullarda sağlamaya merkeplerimizin yardımıyla sürdüreceğiz” dedi.


Emekli olan merkepler meyve yedikten sonra Artuklu Belediyesi bünyesindeki hayvan barınağına götürülerek hayatlarının sonuna kadar bakılmak üzere koruma altına alındı.