Nihayet Mardin, Kapalı Pazara Kavuşuyor!


Açıklama: Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, şehre yakışan pazar yerleri için harekete geçtiklerini bildirirken, '2 adet pazar yeri çalışması yakında başlıyor' dedi.
Kategori: Gündem
Eklenme Tarihi: 15 Aralık 2017
Geçerli Tarih: 21 Ocak 2019, 19:25
Site: Mardin Haberleri Burada
URL: http://haberler.mardinimiz.com/haber_detay.asp?haberID=4821


Mardin Büyükşehir Belediyesi şehirde vatandaşların beklentilerine cevap veren yapıda projelerini sürdürüyor. Mardin’de birçok bölgede değişimi yaşatan ve projeleriyle beğeni toplayan Büyükşehir Belediye, vatandaşların en çok istediği konuların başında yer alan kapalı pazar yerleri için de harekete geçti. Yeni modern pazar yerleri ile pazarcı esnafı ve alışveriş yapan vatandaşların olumsuz hava koşullarından etkilenmemesini hedefleyen Büyükşehir Belediye 2 bölgede çalışmalara başlıyor. Buna göre Ravza Caddesi ve TOKİ bölgesinde pazar yeri yapımına çok yakında start verilecek.


Şehrin ihtiyaçları karşılanıyor


Konu hakkında bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Hemşehrilerimizin pazar alışverişlerini hak ettikleri yerlerde yapmaları için çaba veriyoruz” dedi. Mardin’de pazar yerleri konusunda büyük bir eksikliğin olduğunu ileten Yaman, “İlimizde görevde  olduğumuz süre zarfında beklentilere cevap veren bir yapıda çalışmalarımızı yaptık. Şehrimizde kısa sürede sağlanan değişim hemşehrilerimizin yüzünü güldürdü. Amacımız yaşanabilir bir Mardin’i inşa etmek ve vatandaşlarımızın görmek istediği bir şehirde yaşamasını sağlamaktır. Bizlere en çok gelen şikayetlerin başında ise pazar alışverişlerinin yapıldığı bölgelerin ihtiyaca cevap vermemesiydi. Özellikle olumsuz hava koşullarının yaşandığı günlerde esnafımız ve vatandaşlarımız sıkıntı yaşıyordu. Biz bu durumun sona ermesi için harekete geçtik” diye konuştu.


İki bölgede çalışmalar başlıyor


Şehirde belirlenen noktalarda modern kapalı  pazar yerleri için çalışmaların başlayacağını dile getiren Yaman, “İlimizde bu eksikliği bitirmek amacıyla somut adımlar atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlk etapta iki adet kapalı pazar yerimiz hemşehrilerimize hizmet vermeye başlayacak. Bu bağlamda Ravza Caddesi ve TOKİ civarında yakın zamanda ilk kazmayı vuracağız. Daha sonra diğer bölgelerde ihtiyaç hissedilen yerlerde de çalışmalarımız olacak. Şimdiden hayırlı olsun” şeklinde konuştu.