Artuklu'da Okullara Hayat Veriliyor!


Açıklama: Artuklu Belediyesi Okuluma Hayat Ver projesi kapsamında okulların bahçelerini kaliteli spor alanlarına çeviriyor.
Kategori: Gündem
Eklenme Tarihi: 07 Aralık 2017
Geçerli Tarih: 16 Aralık 2018, 13:51
Site: Mardin Haberleri Burada
URL: http://haberler.mardinimiz.com/haber_detay.asp?haberID=4807


Okuluma Hayat Ver Projesi kapsamında öğrencileri spora teşvik etmek amacıyla, birçok sportif faaliyetin yürütülebileceği alanlar oluşturan, okulların bahçelerini kaliteli spor alanlarına çeviren Artuklu Belediyesi, Türgev Kız Öğrenci Yurdu’nda çalışmalarına başladığı spor alanı ve tribün yapımını tamamlayarak öğrencilerin hizmetine sundu.


Açılışı Artuklu Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk tarafından yapılan spor alanını TÜRGEV Kız Öğrenci yurdunda kalan öğrenciler tarafından büyük mutlulukla karşılandı.


Açılışı yaptıktan sonra öğrencilerle sohbet eden Artuklu Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, öğrencilerle birlikte voleybol ve masa tenisi oynadı. Öğrenciler spor alanını ilk kez kullanmanın mutluluğunu Başkan Vekili Öztürk’le yaşadılar.


Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Vekili Öztürk, “İlçemize bir spor alanı daha kazandırmanın, öğrencilerimize bu imkanı yaratmanın mutluluğu içerisindeyiz. Sporla uğraşan bir neslin kötü alışkanlıklardan uzak, sağlıklı bir bedenle ve zihinle büyüyen bir nesil olduğuna inanıyor, bu amaçla imkanlarımız dahilinde spor yapma alışkanlığını çeşitli hizmetlerle kazandırmaya gayret ediyoruz.  Artuklu’ya, öğrencilerimize kazandırdığımız 10. spor alanımız hayırlı olsun.” dedi.