İhtiyaç Sahiplerinin Yüzü Gülüyor!


Açıklama: Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Mardin'deki ihtiyaç sahiplerini tek tek tespit edip yüzlerini güldürüyor.
Kategori: Gündem
Eklenme Tarihi: 05 Aralık 2017
Geçerli Tarih: 16 Aralık 2018, 14:43
Site: Mardin Haberleri Burada
URL: http://haberler.mardinimiz.com/haber_detay.asp?haberID=4805


Mehmet Nur BİLGİN – MARDİN mardinimiz.com Genel Yayın Yönetmeni Burak Erdem, yapılan çalışmalar hakkında bilgi almak için Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nı ziyaret etti.


‘İhtiyaç Sahiplerine Gıda Yardımı’


Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı sosyal inceleme raporları doğrultusunda tespit edilen dar gelirli ailelere ve Mardin Artuklu Üniversitesi öğrencilerine gıda yardım paketi dağıtıyor. Birçok ürünü içinde barındıran yardım paketlerinin dağıtımının aralıksız bir şekilde devam edeceği belirtiliyor.


‘Her Gün Yaklaşık 2000 Kişiye Çorba İkramı’


Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı kendi personelleri tarafından hazırladığı çorbaları, başta Devlet Hastanesi önünde olmak üzere, Artuklu Üniversitesi kampüsünde ve şehrin birçok noktasında vatandaşlara ulaştırıyor.


‘Yardıma Muhtaç Vatandaşların Ev ve Kişisel Temizlikleri Yapılıyor’


Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, yardıma muhtaç vatandaşların talebi doğrultusunda kişisel bakımlarını ve ev temizliklerini gerçekleştiriyor. Yetkililer, Mardin’in özellikle kırsaldaki ibadethanelerini ve temizlik talebinde bulunan okulları da temizleyecek bir ekibin oluşturduğunu da belirttiler.


‘Öğrencilerin Çamaşırları Ücretsiz Olarak Yıkanıyor’


Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından açılan ‘Öğrenci Giysi Yıkama Merkezi’nde her gün en az 10 öğrencinin çamaşırları yıkanıyor ve ütüleniyor. Ücretsiz olarak öğrencilere sunulan bu hizmetin Türkiye’deki birçok şehir için örnek bir proje olduğu ifade ediliyor.


‘Sosyal Belediyeciliğin Tüm Gereklilikleri Burada Yerine Getiriliyor’


Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın çalışmalarını değerlendiren mardinimiz.com Genel Yayın Yönetmeni Burak Erdem, “Mardin Büyükşehir Belediyesi vatandaşların yüzünü güldüren projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. İhtiyaç sahibi vatandaşların sorunlarına mutlaka çözüm bulunuyor. Güler yüzlü ve çözüm odaklı hizmet anlayışıyla sosyal belediyeciliğin tüm gereklilikleri burada yerine getiriliyor. Başta Sayın Vali Mustafa Yaman olmak üzere, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkan Vekili Cengiz Ergül’e ve canla başla çalışan tüm personele Mardinliler adına teşekkür ediyorum” dedi.