Başkan Öztürk'ün Eşi Kadınları Yalnız Bırakmıyor!


Açıklama: Artuklu Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk’ün eşi Şeyma Öztürk Teker mahallesindeki kadınlarla bir araya geldi.
Kategori: Mardin Bölge
Eklenme Tarihi: 29 Kasım 2017
Geçerli Tarih: 20 Ocak 2019, 23:58
Site: Mardin Haberleri Burada
URL: http://haberler.mardinimiz.com/haber_detay.asp?haberID=4797


Burak ERDEM – MARDİN Mahalle toplantılarında sık sık kadınlarla bir araya gelen Şeyma Öztürk, bu kez de Teker mahallesindeki kadınlarla bir araya geldi.


Etkinlikte konuşan Şeyma Öztürk, belediye çalışmalarında önceliğin kadınlarla çocuklara verildiğini ve kadınlarla her zaman yan yana olacaklarını söyledi.


Artuklu Belediyesi’nin projelerinden bahseden Öztürk, “Artuklu Belediyesi mahalle konakları projesine büyük önem veriyor. Mahalle konaklarımızda kadınlarımız mesleki eğitim alarak maddi kazanç sağlayabilecekleri yetkinliğe sahip olacaklar. Kimseye muhtaç olmadan, ekonomik özgürlüklerini elinde bulunduran ve toplum içinde rol model olan annelerimizin sayılarını arttırmak için çalışıyoruz.  Teker mahallemizde de böyle bir çalışma olacaktır. Bunun müjdesini vermek istiyorum” dedi.


Artuklu Belediyesi’nin vatandaşlarımızı düşünen hizmetlere imza attığını belirten Öztürk, “Sosyal sorumluluk çalışmalarına büyük önem veren Artuklu Belediyesi tarafından kurulacak ekmek fabrikasıyla birlikte yardıma muhtaç vatandaşlarımıza ücretsiz ekmek dağıtılacak. Sağlık hizmetlerini ayağınıza getirecek olan semt polikliniklerinin açılması için gerekli çalışmalar yapılıyor. Ayrıca mahallemizde taziye evi açılması yönünde çalışmalar yürütülmektedir” dedi.


Mahalledeki kadınlarla tek tek ilgilenen ve sorunlarını dinleyen Öztürk, kadınlara ve çocuklara çeşitli hediyeler verdi.


Mardinmasa/Artuklu ekipleri mahalledeki çocuklarla birlikte yüz boyama etkinliği gerçekleştirdi.