Altın Kalpler Mardin'de Buluştu!


Açıklama: Altın Kalpler Yardım Derneği'nin şehit aileleri yararına düzenlediği etkinlik için cemiyet hayatının ünlü isimleri Mardin'de buluştu.
Kategori: Kültür Sanat
Eklenme Tarihi: 26 Kasım 2017
Geçerli Tarih: 21 Ocak 2019, 00:16
Site: Mardin Haberleri Burada
URL: http://haberler.mardinimiz.com/haber_detay.asp?haberID=4795


Burak ERDEM – MARDİN Bir otelde düzenlenen açık arttırma usulüyle yapılan müzayedede bir araya gelen Altın Kalpler, birbirinden nadide antika eserleri şehit ailelerine yardım amacıyla satın aldı.


Şehit aileleri ve eğitim yardımı için düzenlenen gecenin davetiye ücreti 200 TL olarak belirlenmişti. Davetiye gelirlerinin 51 bin TL olduğu, bu gelirin 11 bin TL’si ile köy okulunun yenileneceği, geriye kalan gelirin ise müzayededen gelen gelirle birlikte şehit ailelerine verileceği belirtildi.


Dernek yetkilileri geceden elde edilen gelirin Mardin Valiliği’ne verileceğini ve yardımın valilik tarafından yapılacağını sözlerine eklediler.


Gecede sanatçı Nur Ertürk sahne aldı ve böyle anlamlı bir gecede Mardin'de olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.


Mardin Valiliği ve Altın Kalpler Yardım Derneği işbirliği ile düzenlenen anlamlı geceye Mardin Vali / Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman ve Hanımefendi Gülseren Yaman, Devlet Eski Bakanı Halit Dağlı ve Altın Kalpler Yardım Derneği Başkanı eşi Şenay Dağlı ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.


Aynı otelde başka bir program için bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz da kısa süreliğine yardım programına katılarak böyle anlamlı bir projede emeği geçenleri tebrik etti.


Geceyle ilgili videoyu izlemek için tıklayınız..