AK Parti'de Kulisler Hareketlendi!


Açıklama: AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar'ın istifasının ardından kulisler hareketlendi.
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 21 Kasım 2017
Geçerli Tarih: 20 Ocak 2019, 23:58
Site: Mardin Haberleri Burada
URL: http://haberler.mardinimiz.com/haber_detay.asp?haberID=4786


mardinimiz.com Kulis Haber -  Mehmet Ali Dündar’ın AK Parti İl Başkanlığı görevinden istifa etmesiyle cevabı merakla beklenen ‘Yeni İl Başkanı kim olacak?’ sorusu AK Parti kulislerini iyiden iyiye hareketlendirdi.


mardinimiz.com olarak Ankara ve Mardin’de partiye yakın isimlerle yaptığımız görüşmelerde, iki ismin İl Başkanlığı için şansının yüksek olduğu belirtiliyor.


AK Parti Mardin İl Teşkilatı için son yerel seçimde AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Vejdi Kahraman ve 2015 seçimlerinde Mardin 3. sıra milletvekili adayı olan Süleyman Çelik’in isimleri kulislerde canlılığını korurken; Mardin’de yaşayan genç bir işadamının sürpriz bir şekilde AK Parti İl Başkanlığı yarışına katılabileceği edindiğimiz bilgiler arasında.


Partililer; yeni il başkanının AK Parti misyon ve vizyonuna uygun, toplumda karşılığı olan, ötekileştiren değil birleştiren güçlü bir isim olması gerektiği yönünde görüş bildiriyor.


Öte yandan önümüzdeki günlerde netleşmesi beklenen AK Parti İl Başkanlığı için yeni bazı isimlerin de sürece dahil olacağı ifade ediliyor.


Kulis haberlerini sizlere aktarmaya devam edeceğiz…