Artuklu'da Asfalt Çalışmaları Başladı!


Açıklama: Mardin'in Artuklu İlçesinde doğal gaz ve elektrik kablolarının yer altına alınması ile tahrip olan caddeler sıcak asfaltla kaplanmaya başlandı.
Kategori: Gündem
Eklenme Tarihi: 09 Kasım 2017
Geçerli Tarih: 16 Aralık 2018, 13:37
Site: Mardin Haberleri Burada
URL: http://haberler.mardinimiz.com/haber_detay.asp?haberID=4775


Mehmet ÇELİK – MardinSöz Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk,  Yenişehir semtinde başlayan asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.  Vatandaşlardan yol yapımı ile birlikte caddelerin daraldığı ve araç trafiğini aksatacağı şikayetleri geldi. Belediye Fen İşleri ve İmar Müdürlüğü yetkilileri ise uygulamanın modern şehirleşme  kriterlerine uygun olduğunu söyledi.


Yenişehir semtindeki vatandaşların, “Doğal gaz, elektrik kablolarını yer altına alınması ve caddelerin sıcak asfaltla kaplanması özlediğimiz hizmetlerdir. Ancak caddenin iki kenarına geniş kaldırımlar projelendirilmesi trafik akışını  karmaşık hale getirecek. Caddelerin eski halinde sağlı sollu araç parkına rağmen karşılıklı iki araç geçiş yapabiliyordu. Şimdi ise bir tarafına araç park etmesi halinde tek araç geçemiyor. Bu güzel hizmetin eziyete dönüşmemesi için cadde düzenlemesinin yeniden gözden geçirilmesi gerekir.” şeklinde konuştu.


Vatandaşın Huzuru ve memnuniyeti bizim için önemli


Vatandaşlarla sohbet eden ve sorunları dinleyen İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, Artuklu ilçesinde özlemi çekilen hizmetlerin hayata geçirildiğine dikkat çekerek, “Artuklu İlçesinde çevreye ve yerel değerlere saygılı çalışmalar ve  güzel hizmetler yapılıyor. Bu proje Artuklu İlçemizde hedeflediğimiz noktaya giden yolda önemli bir basamaktı. Sayın Valimizin destek ve talimatları  doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın memnuniyeti, bu şehirde yaşayan şehrin gerçek sahiplerinin memnuniyeti bizim için önemlidir. Caddelerin daralması benim de dikkatimi çekti. Sayın Valimizin görüşünü alarak ve Büyükşehir Belediyesinin teknik ekibinin tavsiyeleri doğrultusunda, cadde düzenlemesini yeniden gözden geçireceğiz” şeklinde konuştu.