Öğrencilerin Çamaşırlarını Büyükşehir Yıkayacak!


Açıklama: Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman şehre üniversite okumak için gelen öğrencilerin de yanında olduklarını söyledi.
Kategori: Mardin Bölge
Eklenme Tarihi: 28 Ekim 2017
Geçerli Tarih: 16 Aralık 2018, 13:24
Site: Mardin Haberleri Burada
URL: http://haberler.mardinimiz.com/haber_detay.asp?haberID=4763


Mardin Büyükşehir Belediyesi öğrenci ve genç dostu projelere devam ediyor. Daha önce hizmete giren Gençlik Merkezi Bilgi Evi’nin yanı sıra, bitirilen yeni gençlik merkezi ve genç dostu projeler ile dikkat çeken Büyükşehir Belediye, Mardin’e okumak için gelen üniversite öğrencileri için de projeler hayata geçiriyor.  Bu projelerden birisi ise öğrencilerin çamaşır yıkama sorunun bitirecek öğrenci çamaşırhane projesi olarak ön plana çıkıyor. Kurulan çamaşır yıkama merkezi öğrencilere büyük kolaylık sağlayacak.


Hizmete başlıyor


Konu hakkında bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Amacımız öğrencilerimizi ilimizde rahat ettirmektir” dedi. Bu nedenle böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini vurgulayan Yaman, “Şehrimizde öğrencilerimizin fikirlerini önemsiyoruz. Onlar ile sürekli içiçe oluyor ve beklentilerini öğreniyoruz. Çünkü onları kendi evladımız gibi görüyoruz. Bu vesileyle öğrencilerimizin sevindirecek bir çalışmayı daha bitirdik. Çok yakında açacağımız öğrenci çamaşırhanemizle evlatlarımızın üzerinden bir yük kalkacak” şeklinde konuştu.


Öğrenci dostu şehir


Öğrencilerin hayatlarını kolaylaştıracak çalışmalara devam edeceklerini ileten Yaman, “Hepimizin çocuğu veya bir akrabası başka şehre giderek eğitimi hayatını sürdürüyor. Bütün çocuklarımız hayatlarının en önemli dönüm noktalarından olan üniversiteyi görüyor. Bizlere düşen vazife ise onların hayatlarını kolaylaştırmak ve güzelleştirmektir. Bu nedenle bundan sonra bu tür projeler ile öğrencilerimizi mutu etmeye devam edeceğiz. Kısacası öğrenci dostu bir şehir olacağız” diyerek sözlerine son verdi.