18. Ulusal Turizm Kongresi Mardin'de!


Açıklama: DİKA öncülüğünde 18-22 Ekim 2017 tarihleri arasında Mardin’de 18.Ulusal Turizm Kongresi gerçekleştirilecek.
Kategori: Gündem
Eklenme Tarihi: 28 Eylül 2017
Geçerli Tarih: 23 Eylül 2018, 03:20
Site: Mardin Haberleri Burada
URL: http://haberler.mardinimiz.com/haber_detay.asp?haberID=4734


DİKA öncülüğünde çalışması yapılan Ulusal Turizm Kongresi Mardin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Ajansımız, Artuklu Üniversitesi ve Mardin Eğitim Vakfı iş birliği ile 18-22 Ekim 2017 tarihleri arasında Mardin’de gerçekleştirilecek. Ulusal Turizm Kongresi Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde ilk defa Mardin'de yapılacak.


Ulusal Turizm Kongresi ilk kez düzenlendiği 1990 yılından bu yana, ülkemizde turizm alanında düzenlenen en büyük organizasyondur. Kongre, Mardin Valiliği’nin himaye ve koordinasyonunda, Ajansımızın (DİKA) teknik ve mali desteğiyle, Mardin Artuklu Üniversitesi’nin ev sahipliğinde ve Mardin Eğitim Vakfı’nın (MARSEV) iş birliğiyle yapılacaktır. Her yıl ülkemizin önemli turizm merkezlerinden birinde düzenlenen Ulusal Turizm Kongresi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da Bölgeleri’nde ilk defa Mardin’de gerçekleştirilecektir. Akademi ve iş dünyasından geniş kapsamlı bir katılımın "Kültür Turizmi" temasıyla ele alınacağı 18. Ulusal Turizm Kongresi’nin Mardin’e ve Bölge turizmine büyük bir katkı sağlaması hedeflenmektedir. Günümüzde turizm sektöründe yaşanan olumsuz faktörlere rağmen, bu Kongre turizmin dinamizmini kadim şehrimize taşıyarak, Mardin’in turizm potansiyelini hak ettiği yerlere ulaştıracaktır.

Kongre ile birlikte DİKA koordinasyonunda “Mardin Turizminin Geliştirilmesine Yönelik Yeni Perspektif ve Fırsatlar” konulu bir çalıştay düzenlenecektir. Çalıştaya Kültür Turizm Bakanlığı, TÜRSAB, TÜROB gibi ulusal kurum ve kuruluşlardan yetkililer, kültür turizmi alanında önemli çalışmaları olan, stratejilere imza atan turizm uzmanları, Mardin Turizmi konusunda stratejik, bilimsel ve pratik deneyimlere sahip akademisyenler ile Mardin’in önde gelen turizm aktörleri katılacaktır.

Kongre sonrasında Mardin ve çevresine yönelik olarak düzenlenecek olan kültür gezisi ile kadim şehrimizin tüm güzelliklerini, Türkiye’nin turizm alanındaki en yetkili otoriteleri bizzat görme imkânı bulacaklardır.