Mardin Büyükşehir'den Basın Duyurusu!


Açıklama: Bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında dilenen bir kişiye müdahale eden zabıtaların Mardin Büyükşehir Belediyesi'nde görev yaptıklarıyla ilgili iddia üzerine açıklama yapıldı.
Kategori: Gündem
Eklenme Tarihi: 24 Ağustos 2017
Geçerli Tarih: 20 Haziran 2018, 14:09
Site: Mardin Haberleri Burada
URL: http://haberler.mardinimiz.com/haber_detay.asp?haberID=4700


Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada; “Bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında zabıtaların dilenen bir adama oğlunun gözü önünde müdahale ettiği sırada çekilen bir görüntü kamuoyu ile paylaşılmakta ve olayın Mardin ilimizde gerçekleştiği iddia edilmektedir. 


Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı tarafından yapılan inceleme neticesinde olayın ilimizde meydana gelmediği, zabıta görevlilerinin Büyükşehir Belediyemiz personeli olmadığı tespit edilmiştir.
Bu asılsız haberler ile Mardin Büyükşehir Belediyesine karşı bir algı operasyonu oluşturulmaya çalışıldığı görülmektedir. Haberle ilgili olarak asılsız haberi yayınlayan basın yayın organları ve sosyal medya hesapları hakkında suç duyurusunda bulunulmaktadır.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı bu güne kadar “önce insan” anlayışıyla adalet ve eşitliği ilke edinerek çalışmalarını yürütmektedir. Birimlerimizde kanuna, insan haklarına aykırı ve saygısızca bir işlem olursa bunun da gereğinin yapılacağı ayrıca bilinmelidir. Bu tip provokasyonlar ve bilinçli yönlendirmelere karşı kamuoyunu doğru bilgilendirme sorumluluğumuzun gereği olarak, bu açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.