Mardin'de Turizmciler 'Bayram' Edecek!


Açıklama: Kurban Bayramı tatilinin 10 gün olması, Mardinli turizmcileri umutlandırdı.
Kategori: Gündem
Eklenme Tarihi: 16 Ağustos 2017
Geçerli Tarih: 24 Şubat 2018, 06:54
Site: Mardin Haberleri Burada
URL: http://haberler.mardinimiz.com/haber_detay.asp?haberID=4692


Kurban Bayramı tatilinin 10 gün olarak açıklanmasını büyük bir memnuniyetle karşılayan Mardinli turizmciler, Mardin’de ciddi oranda hareketlilik bekliyor. 


7000 yıllık tarihiyle görenleri kendisine hayran bıraktıran Mardin’in, 10 günlük bayram tatilinde ziyaretçi akınına uğraması bekleniyor.


‘TURİZMCİ RAHAT BİR NEFES ALACAK’


Yaz sıcaklarının etkisini azaltması ve tatilin 10 gün olması nedeniyle Mardin’deki otellerin doluluk oranının yüzde 95’lere ulaşması bekleniyor.


Son yıllarda bölgede yaşanan olumsuz gelişmeler nedeniyle zor günler geçiren Mardin’de turizminin yeniden canlanıyor olması, Mardinli turizmcilerin yüzünü güldürüyor.


Mardin’i ziyaret eden turist sayısının her geçen gün arttığını belirten Arkeolog Burak Erdem, “Razaman Bayramında Mardin’deki otellerin doluluk oranı yüzde 100’e ulaşmıştı. Kurban Bayramı tatilinin 10 güne uzatılması, kültür ve inanç turizminin gözde şehri Mardin’imize ilgiyi arttıracaktır. Hatırlanacağı gibi kadim şehrimiz 2013-2014 yıllarında 1 milyona yakın turisti ağırlamıştı. Mardin,  turist sayısında yeniden milyonları hedefliyor. ‘Mardin’de Otellerde Yer Kalmadı’ haberlerini göreceğimiz günler çok yakında” dedi.