Fotoğraf Tutkunu Vali Mustafa Yaman!


Açıklama: Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman fırsat buldukça fotoğraf çekimi yapıyor.
Kategori: Kültür Sanat
Eklenme Tarihi: 09 Ağustos 2017
Geçerli Tarih: 18 Haziran 2018, 12:37
Site: Mardin Haberleri Burada
URL: http://haberler.mardinimiz.com/haber_detay.asp?haberID=4690


Tarihi mekanları, ilçe ve mahalle ziyaretlerinde fotoğraf makinesini yanından ayırmayan ve gördüğü, dikkatini çeken görüntüleri fotoğraflayan Vali Yaman Mardin´in fotoğraf dostları için eşi bulunmaz bir şehir olduğunu söyledi.


Fotoğraf çekmeyi çok sevdiğini, fotoğrafın bir yaşam tarzı ve tutku olduğunu ifade eden  Vali Yaman “Fotoğraf bir yaşam tarzı, bir tutkudur. Fotoğraf çekmenin tadına varanlar bir daha fotoğraf makinesinden ayrılamaz. Türkiye´de,  fotoğraf materyali bakımından en zengin şehir Mardin´dir. Fotoğraf dostlarının mutlaka Mardin´i görmelerini ve bu antik şehirde fotoğraf çekmeye gelmelerini tavsiye ediyorum. Her adımda farklı bir güzellik, kadrajlayacak bir görsel bulmak mümkün.” dedi.


Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman çektiği fotoğraflar, Büyükşehir Belediyesi duvarlarını süslerken, görenler “Doğrusu bravo çok güzel fotoğraflar. Mardin bu kadar güzel görüntülenebilir” şeklinde duygularını dile getiriyor.


Vali Yaman, Valiliği ve Belediyeyi ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek´e Mardin fotoğrafını hediye ettiğini söyledi.