Battı Çıktı Projesi'nde İlk Kazma Vuruldu


Açıklama: Kentte trafik sorunun büyük ölçüde rahatlatmayı hedefleyen Mardin Büyükşehir Belediyesi, Kızıltepe Kavşağı Battı Çıktı Projesi'nde ilk kazmayı vurdu.
Kategori: Gündem
Eklenme Tarihi: 26 Temmuz 2017
Geçerli Tarih: 19 Şubat 2018, 05:00
Site: Mardin Haberleri Burada
URL: http://haberler.mardinimiz.com/haber_detay.asp?haberID=4682


Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Çalışmamızın bitmesiyle ilimiz rahat nefes alacak” dedi.


Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü ortaklığında Kızıltepe Kavşağı Battı Çıktı Projesi’nde ilk kazma vuruldu. Servis yolları ve yan yolların açılması için ekipler çalışmalarını yaparken, projenin kısa sürede bitirilmesi hedefleniyor. Proje ile kent merkezinde sıkışan trafiğin rahatlaması hedefleniyor.


VATANDAŞLARIMIZDAN DİNLİYOR SORUNLARI ÇÖZÜYORUZ


Konu hakkında açıklama yapan Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “İlimizin sorunlarını biliyor ve sorunların bitmesi için projelerimize hayat veriyoruz” dedi. Şehrin en önemli sorunlarından birisinin trafik sorunu olduğuna vurgu yapan Yaman, “Belediye olarak göreve gelmemizin üzerinden çok kısa bir zaman geçmesine rağmen ilimizin sorunlarını bilen bir yönetim anlayışıyla çalışıyoruz. Kentimizde her fırsatta vatandaşlarımızı dinliyor ve beklentilerine yönelik çalışmalar yapıyoruz. Bizlere gelen şikayetlerin başında ise trafik sıkışıklığı baş sıralarda yer alıyordu. Bu nedenle trafikte nefes aldıracak projelere ön sıralara aldık. Kızıltepe Kavşağı Battı Çıktı Projesi de bu bağlamda son derece önemlidir” şeklinde konuştu.


Projede ilk kazmanın vurulduğunun altını çizen Yaman, “Projemizi Karayolları Genel Müdürlüğümüz ile birlikte sürdüreceğiz. Gerek Belediye birimlerimiz, gerekse Karayolları Genel Müdürlüğü ekipleri çalışmanın kısa sürede son bulması adına fedakarca çalışacak. Bugün servis yolları ve alternatif yolların açılması nedeniyle ilk kazma vurulmuş oldu. Bundan sonraki süreçte ihaleye alan firma çalışmalarını hızlandıracak. İnanıyoruz ki beklenilenden daha kısa sürede projemiz hayata geçecek. Projenin bitmesiyle trafik konusunda köklü çözüm sağlayacak çalışmalarımız devam edecek” ifadesini kullandı.