Mardin'imiz Yollarıyla Örnek Olacak!


Açıklama: Mardin Büyükşehir Belediyesi Artuklu merkezde yol çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
Kategori: Gündem
Eklenme Tarihi: 20 Temmuz 2017
Geçerli Tarih: 18 Haziran 2018, 12:38
Site: Mardin Haberleri Burada
URL: http://haberler.mardinimiz.com/haber_detay.asp?haberID=4679


Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Artuklu’da beton asfalt çalışmalarına başladıklarına işaret ederken, “Kent merkezinin de yollarda hak ettiği seviyeye gelmesi için çaba veriyoruz” dedi.


Mardin Büyükşehir Belediyesi Artuklu merkezde yol çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Modern ve kaliteli yolların olması için ekipler fedakarca çalışırken Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’da çalışmaları yerinde inceledi.


Yaman’a belediye daire başkanları ve personel de eşlik etti. Yapılan çalışma hakkında bilgiler de alan Yaman, çevre esnafı ile de sohbet etti.


Burada bir açıklama yapan Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman , “İlimizin her yönüyle yaşanabilir olması hedefiyle projelerimizi hayata geçiriyoruz” ifadesini kullandı.


Yaman şunları söyledi: “Kış sezonunda personelimizle beraber ilimizin altyapı ve üst yapı çalışmalarının projelerini hazırlamıştık. Havaların ısınmasıyla birlikte öncelikle kırsal mahallelerimizin yollarından başlayarak il genelimizde tüm yollarımızın en iyi hale gelmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kent merkezimizin de bu bağlamda yollar konusunda hak ettiğini almasını istedik. Bugün de 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı etrafında sıcak asfalt çalışmalarını gerçekleştirdik.  Çalışmalarımız şimdiden vatandaşlarımızın takdirini kazandı. Bizler aynı zamanda şehrimizin alt yapı ve üst yapı çalışmaları için her bölgede çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Projelerimizi uyguluyor ve hayata geçiriyoruz. 800 bin nüfusu olan ilimizde her yönüyle vatandaşlarımızın mutluluğunu hedef alan bir çalışma yöntemi benimsedik”


BATTI ÇIKTI PROJESİNDE KOLAYLIK SAĞLAYACAK


Asfalt çalışmalarının battı çıktı projesi içim de fayda sağlayacağının altını çizen Yaman, “Yapılan beton asfalt çalışmalarının Kızıltepe Kavşağı’nda başlayacak olan battı çıktı projesi esnasında trafiğin akması için de önemli olduğuna da vurgu yapan Yaman, “Artuklu ilçe merkezimizden geçen önemli kavşaklarımız var. Özellikle Diyarbakır Midyat ekseninde 5 adet kavşağımız bulunmaktadır. Üniversite kavşağı daha önce bitmişti. Akabinde Hastane Kavşağı, Kızıltepe Kavşağı, Artuklu Belediyesi Kavşağı bulunuyor. Bizim için önemli olan Kızıltepe Kavşağı’nda battı çıktı projesi çalışmaları başlıyor. Bunu yapabilmemiz için de şehir merkezindeki servis yollarının altyapısının düzenlenmesi gerekmektedir. Burada yapılan çalışma bu bakımdan da önemlidir. Yaklaşık 6 ay sürecek Kızıltepe Kavşağı çalışmalarında bu sayede vatandaşlarımız minimum seviyede sıkıntı yaşayacaklar. Bundan sonra da kentimizin en iyi yerlere gelmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.