Artuklu Üniversitesinden 15 Temmuz Etkinlikleri


Açıklama: Mardin Artuklu Üniversitesi'nde '15 Temmuz Darbe Girişimi, Milletin Zaferi ve Şehitleri Anma Programı' kapsamında çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.
Kategori: Gündem
Eklenme Tarihi: 13 Temmuz 2017
Geçerli Tarih: 18 Haziran 2018, 12:37
Site: Mardin Haberleri Burada
URL: http://haberler.mardinimiz.com/haber_detay.asp?haberID=4677


Ülkemizin, 15 Temmuz 2016 tarihinde milletin birlik ve beraberliğini bozma hedefiyle emsali görülmemiş hain ve alçakça bir askeri darbe kalkışmasına tanıklık ettiğini ifade eden Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, Milletimizin demokrasimize karşı girişilen bu hunharca saldırı ile iradesine yapılan ihanet karşısında tek yürek olup şer odaklarına karşı dünya tarihine geçecek bir destan yazdığını belirtti.


15 Temmuz'un unutulmasına, unutturulmasına, bu ihanetin üzerinin örtülmesine ve hainlerin yaptıkları alçaklığın hesabının sorulmasının önüne geçilmesine kesinlikle izin vermeyeceklerinin altını çizen Rektör Ağırakça:


“Cumhurbaşkanımızın, Meclisimizin, Başbakanımızın ve tüm güvenlik güçlerimizin canları pahasına sahip çıktığı cumhuriyetimize ve milli irademize yönelik, FETÖ/PDY terör örgütünün ihanetini hatırlarda canlı tutmak ve gelecek nesillere yeniden yaşatmayı düşünecek olanlara karşı direnme konusunda en güçlü ilhamı ve mirası bırakmak için Mardin Artuklu Üniversitesi olarak “15 Temmuz Yıldönümü” nde fotoğraf sergisi, konferans ve şehitler için Mevlid-i Şerif okuma etkinlikleri düzenleyeceğiz.”  dedi.


Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlük binası fuaye alanında 15 Temmuz konulu fotoğraf sergisi açıldı.


Sergi açılışından sonra Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça’nın konuşmacı olarak katıldığı “15 Temmuz Darbe Girişimi, Milletin Zaferi” konulu konferans düzenlendi.