15 Temmuz Asla Unutulmayacak!


Açıklama: Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilen ve tüm yurtta aynı anda başlayan 15 Temmuz programları Mardin’de de gerçekleştirildi.
Kategori: Gündem
Eklenme Tarihi: 13 Temmuz 2017
Geçerli Tarih: 21 Temmuz 2018, 01:04
Site: Mardin Haberleri Burada
URL: http://haberler.mardinimiz.com/haber_detay.asp?haberID=4676


5 gün boyunca sürecek etkinlikler 70. Mekanize Tugay Komutanlığı içinde yer alan şehitlik ziyareti ile başladı.


Programa Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’ın yanı sıra AK Parti Milletvekili Orhan Miroğlu ve protokol üyeleri katıldı.


Protokol üyeleri şehitliğe karanfil bırakmalarının ardından Saruhan Camisi’nde şehitlerin ruhuna okutulan Mevlid programına geçildi. Kılınan namazın ardından ise şehitlerin ruhuna yemek ikramı gerçekleştirildi.


YENİ NESİL BU BİLİNÇLE BÜYÜMELİ


15 Temmuz tarihinin önemine dikkat çeken Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Bu tarihte ülkemiz tekrar bir tarih yazarak iradesine ve özgürlüğüne sahip çıkmıştır” dedi.


15 Temmuz’un asla unutulmaması gerektiğinin altını çizen Yaman, “Ülkemiz asırlarca birçok tehdit ile karşılaşmış ve tüm tehditleri feraseti ile bertaraf etmiştir. Bu tehditler ise hala devam etmektedir. Ülkemiz üzerinde kirli emelleri olanlar maşaları vasıtasıyla ülkemize bir kez daha kast etmek istemiştir. Tarih ve özgürlük bilinci olan milletimiz ise 15 Temmuzda darbeci güruha memleketin her karış toprağını dar etmiştir. Bu destan hiçbir zaman unutulmamalıdır. Yeni neslimiz de bu bilinçle büyümelidir. Bu vesileyle şehitlerimize tekrar rahmet diliyoruz” dedi.