Hayati Projede İlk Kazma Vuruluyor!


Açıklama: Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, kentin trafiğini rahatlatmak için önemli gördükleri projelerden birisi olan Kızıltepe Kavşağı Battı Çıktı Projesinde ilk kazmanın Temmuz ayında vurulacağını müjdeledi.
Kategori: Gündem
Eklenme Tarihi: 29 Haziran 2017
Geçerli Tarih: 20 Haziran 2018, 14:02
Site: Mardin Haberleri Burada
URL: http://haberler.mardinimiz.com/haber_detay.asp?haberID=4672


Mardin Büyükşehir Belediyesi  kentte yoğun bir çalışma temposu ile projelerine devam ediyor. Bu bağlamda alt yapıdan üst yapıya kadar çalışmalar yaşanabilir Mardin hedefiyle sürdürülüyor. Diğer yandan şehrin kanayan yaraları olarak tabir edilen konularda da somut adımlar atılıyor. Kentin en önemli sorunlarından birisi olan trafik sıkıntısı konusunda da müjdeler alındı. Buna göre araç yoğunluğunun en fazla olduğu ve sıkışıklığın sürekli yaşandığı Kızıltepe Kavşağı’nda battı çıktı projesi için ilk kazma Temmuz ayında vurulacak. Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü ortaklığında yapılacak proje şehrin trafiğine nefes aldıracak  


KENTİN SORUNLARINI BİLİYORUZ


Konu hakkında bilgi veren Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Kentimizin üzerindeki trafik yükünü azaltmak için güzel gelişmeler yaşıyoruz” dedi.


Yaman şunları kaydetti: “İlimizde vatandaşlarımızın beklediği bir Mardin’i inşa etmek adına tüm birimlerimiz projelerimizin can bulması için çalışmalarını yapmaktadır. Özellikle hemşehrlerimizin beklentilerini gözeten bir yapıda projelerimize yön vermekteyiz. Bu nedenle ilimizin rahatlayacağı tüm çalışmalarımız için milletvekillerimiz ve hükümetimizin destekleriyle başarılı bir şekilde sürdürmekteyiz.  Mardinli vatandaşlarımızın bizlerden beklediği en önemli çalışmalardan birisi trafik yoğunluğunu azaltacak ve kente nefes aldıracak projelerdi. Biz bu konuda gerekli tüm çalışmalarımızı en üst düzeyde gerçekleştirdik.  Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Ulaştırma Bakanımız Sayın Ahmet Arslan ve Karayolları Genel Müdürümü Sayın İsmail Kartal ve Diyarbakır Karayolları Bölge Müdürlüğü ile Kızıltepe Kavşağı’nda ve sıkıntı arz eden diğer kavşaklar da çözüm sağlanması için gerekli görüşmelerimizi  yaptık”


TRAFİK SORUNUNA KALICI ÇÖZÜMLER


Verilen uğraşların meyvelerini verdiğine işaret eden Yaman, “Kızıltepe Kavşağındaki trafik yükünü azaltacak en önemli çalışmalardan birisi şüphesiz battı çıktı projesiydi. Çünkü ilimizde günden güne artan araç sayısı sıkıntının daha da artmasına neden oluyordu. Biz bu proje ile ilgili girişimlerimizi milletvekillerimiz ile sağlamamızın akabinde zemin etüt çalışmaları yapıldı ve projenin ihalesi gerçekleştirildi. Temmuz ayının ilk haftasında ihaleyi alan firmaya yer teslimini sağlanacak. Gerekli tedbirlerin alınmasıyla proje başlayacak. Kısa sürede bitirilmesi planlanan battı çıktı ilimizde trafik sorununu büyük oranda çözecek” dedi.


Yaman, trafik konusunda farklı çalışmaların da Karayolları Diyarbakır Bölge Müdürlüğü ile sürdüğüne dikkat çekerken, uzun vadede trafik sıkışıklığı problemini bitireceklerini sözlerine ekledi.