Mardin'de Bayramlaşma Programı!


Açıklama: Mardin'de Ramazan Bayramı nedeniyle bayramlaşma programı düzenlendi.
Kategori: Gündem
Eklenme Tarihi: 25 Haziran 2017
Geçerli Tarih: 20 Haziran 2018, 14:02
Site: Mardin Haberleri Burada
URL: http://haberler.mardinimiz.com/haber_detay.asp?haberID=4670


Burak ERDEM - MARDİN Mardin İl protokolü, Ramazan Bayramı dolayısıyla Atatürk Kültür Merkezi’nde bayramlaşma programı düzenledi.


Düzenlenen programa, Mardin Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman, AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Artuklu Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, Diyarbakır-Mardin Metropoliti Saliba Özmen ve Kırklar Kilisesi Başpapazı Gabriel Akyüz, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.


mardinimiz.com Facebook canlı yayınında konuşan Mardin Valisi Mustafa Yaman, kentte huzurla birlikte turist sayısının arttığına dikkat çekti.


Vali Yaman, “Süryani vatandaşlarımız da bayram kutlamasında bizi yalnız bırakmadılar. İşte Mardin böyle bir hoşgörü şehri. Buranın idarecisi olarak bundan son derece mutluyum. İnşallah birlik ve beraberliğimiz artarak bu şekilde devam edecek” dedi.


Diyarbakır-Mardin Metropoliti Saliba Özmen ve Kırklar Kilisesi Başpapazı Gabriel Akyüz da Müslüman hemşehrilerinin bayramını kutlayarak, bayramın barış ve huzur getirmesini diledi.
Canlı Yayın videosunu izlemek için tıklayınız..