Mardin Artuklu Üniversitesi Yayınevi'nden Müjde!

Mardin Artuklu Üniversitesi Yayınevi'nden Müjde!
Eklenme Tarihi : 23 Mayıs 2020, 23:17
Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde yeni bir anlayışla işe koyulan MAÜ Yayınları'nın yakın zamanda ivme kazandırdığı çalışmalar ilk meyvelerini vermeye başladı.

Adnan AVUKA - MARDİN MAÜ Yayınevi Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamada, Türkiye çapında ses getirmesi umulan seçkin yapıtların yayımlanmaya başlandığı bildirildi.


Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde yeni bir anlayışla işe koyulan MAÜ Yayınları’nın yakın zamanda ivme kazandırdığı çalışmalar,ilk meyvelerini vermeye başladı. MAÜ Yayınevi Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamada, Türkiye çapında ses getirmesi umulan seçkin yapıtların yayımlanmaya başlandığı bildirildi.


Mardin Artuklu Üniversitesi Yayınevi Editörü Doç.Dr. Zafer Duygu, insanlık ailesine, evrensel uygarlığa ve bölgeye hizmet şiarıyla yola çıktıklarını; bilimsel kaygıyla ve ait oldukları bilim dallarının usul ve yöntemlerine uygun şekilde kaleme alınmış eserleri okurlara ulaştırmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Amaçlarının kitap yayımlamak değil, kaliteli kitaplar yayımlamak olduğunu söyleyen Duygu, açıklamasının devamında şu sözleri sarf etti: “Yapacağımız yayınlarda bilime ve sanata değer katan, özgün bilgiler ve yöntemler içeren, üniversitemizin akademik alanda uluslararası çapta referans noktası konumuna yükselmesine yardımcı olacak kitaplara yöneleceğiz. Buna ilaveten, Rektör Hocamızın “şehre ve bölgeye dokunalım” ilkesiyle de uyumlu şekilde, Mardin’e has değerleri de önceleyeceğiz. Yayınevimiz, sosyal bilimler merkezli bir üniversite olma vizyonuyla yola çıkan Mardin Artuklu Üniversitesi’nin vitrini olmaya namzettir. Ayrıca bilginin ve değerin üretildiği her platformla yakın temas içinde kalmayı da hedeflemektedir. Bu prensiplerden hareketle, yayımlanacak kitaplar önce yayın komisyonunun ön incelemesinden, sonra uzman hakemlerin onayından geçmektedir. Son aşamada ise bu kitaplar, Yayınevimizce çeşitli bilimsel alanlar gözetilerek belirlenen farklı seriler içinde basılmaktadırlar.”


MAÜ Yayınları’nın ilk etapta şu dört kitabın basım sürecini bitirdiği ve söz konusu bu kitapların kısa süre sonra tüm seçkin satış noktalarından edinilebileceği öğrenildi.


1. Zafer Duygu, Süryanilerde Tarih Yazıcılığı (Süryaniyat Araştırmaları Serisi 1)


2. Mehmet Sait Toprak, Talmud ve Hadis Sözlü Rivayet Teknikleri Özelinde Karşılaştırmalı Bir Araştırma (Dinler Tarihi Araştırmaları Serisi 1)


3. Kutlu Akalın, Klasik Süryaniceye Giriş 2 (Süryaniyat Araştırmaları Serisi 2)


4. Ömer Doru-Ahmet Kayaoğlu (eds.),Sosyo-Ekonomik Yapısıyla Mardin (Kent Çalışmaları Serisi


MAÜ Yayınları, Mardin Artuklu Üniversitesi ile Artuklu Belediyesi’nin ortak projesi olarak yakın geçmişte basılan iki ciltlik Artuklular kitabına da yayımlanma sürecinde destek vermişti. Son olarak, daha önceden basılmış olup kamuoyundan talep gören kitapların yeni basımlarının da Yayınevi’nce üstlenileceği kaydedildi.

Bu haber 46290 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar