Nusaybin MYO İçin İncelemelerde Bulunuldu

Nusaybin MYO İçin İncelemelerde Bulunuldu
Eklenme Tarihi : 25 Temmuz 2019, 11:12
Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, bağlı Nusaybin Meslek Yüksekokulu için inşa edilmesi planlanan yeni bina ve öğrenci yurdu için yerinde incelemelerde bulunmak üzere ilçe merkezini ziyaret etti.

Mardin Artuklu Üniversitesi Genel Sekreteri Şahin Arpağ ve Nusaybin Meslek Yüksekokulu Müdürü Yavuz Dinç ile birlikte arsa bağışında bulunacak iki hayırseveri ziyaret eden Rektör Ağırakça’yı Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ömer Özel ve Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Zeynel Tunçalan karşıladı.


Ziyaretin ardından Meslek Yüksekokulu binası ve yurt binasının yapılacağı alana gidip yerinde incelmelerde bulunarak yetkililerden bilgi alan Rektör Ağırakça:


Nusaybin Meslek Yüksekokulu’nun Mardin Artuklu Üniversitesi’ne bağlı olarak 2011 yılının mayıs ayında kurulduğu ve 2013 -2014 eğitim yılında öğretime başladığını hatırlatarak Yüksekokulun kuruluş ve gelişim aşamasında Nusaybin’in yerel yönetim birimleri, yetkilileri ve vatandaşlardan büyük destek aldıklarını ifade etti.


2015 yılında güvenlik gerekçesiyle Mardin’e taşınan Nusaybin Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılan Dış Ticaret, Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik programlarının yanı sıra Yaşlı Bakımı ile İş Sağlığı ve Güvenliği bölümlerini de eklediklerini belirten Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü yeni açılan bölümlere öğrenci alma çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.


Üniversitenin temel işlevi olan bilimsel bilgi üretmenin yanı sıra şehrin bölgedeki insan gücünü yetiştirerek ekonomik, kültürel ve toplumsal katkı sağlamaya öncülük etmek olduğunu vurgulayan Ağırakça:


“Göreve geldiğimiz günden beri Mardin Artuklu Üniversitesi bölgeye, sosyo-ekonomik eksenli olumlu bir etkileşim içine girmiştir. Mardin’e bağlı yerlerde kurduğumuz ve daha önce kurulan yüksekokulların bünyesinde bölgenin ihtiyaçlarına uygun birçok bölüm ve eğitim programını hayata geçirme çabası içinde olduk.”


Kendilerini sıcak bir şekilde karşılayarak ağırlayan Nusaybin halkına ve yetkilere teşekkür ede Prof. Dr. Ahmet Ağırakça’ya Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ömer Özel tarafından Esma-ül Hüsna tablo hediye edildi.Bu haber 24009 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar