16 Bin Öğrenci Buz Pistiyle Mutlu Oldu!

16 Bin Öğrenci Buz Pistiyle Mutlu Oldu!
Eklenme Tarihi : 18 Şubat 2019, 21:46
Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesince, öğrencilere karne hediyesi olarak oluşturulan ve bir ayda yaklaşık 16 bin öğrencinin eğlenerek öğrendiği, Buz Pateni Pisti kapanış programı düzenlendi.

Okay Yaşar Anadolu Lisesi Spor Salonunda kapanış programında öğrenciler bir dizi gösteri yaptı. Buz pistinde ay yıldız oluşturduktan sonra Türk Bayrağı açan öğrenciler, Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman ve velilerden büyük alkış aldı.


Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, programda yaptığı konuşmada, geçen senede aynı etkinliği yaptıklarını anımsattı.


Öğrencilerin mutluluğunun yüzlerinden okunduğunu ifade eden Yaman, “Gerçekten güzel bir tablo. Geçen sene de yapmıştık. Bu senede yine bir ay süren bu etkinliği yaptık. “Yazın mahalleme havuz geldi” kışın “Mahalleme buz pisti geldi” diyoruz. Bu şekilde yavrularımızı çocuklarımızı mutlu ediyoruz. Bir ay içerisinde yaklaşık 16 bin yavrumuz buz pateni ile eğlendiler. Aynı zamanda milli takımımız bir gösteri yaptı. İnşallah bu şekilde devam edecek” dedi.


Çalışmalarda çocukları hep ön planda tutuklarına işaret eden Yaman, şöyle devam etti: “Çocukları hep ön planda tutuyoruz. Çocukların hem zamanları değerlendirmek hem de kişisel gelişimleri için önem verdiğimiz projeleri çocuklarla birlikte uyguluyoruz. Gördüğünüz gibi güzel bir tablo var. Hem aileleri seviniyor hem de çocuklar seviniyor. İnşallah bu çalışmalarımız devam edecek. Çocukların hayal dünyası geniş olduğu için farklı şeyler istiyorlar. Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi olarak bu isteklerini yerine getirdik ve getirmeye devam edeceğiz.” 


Şehre olan ilginin her geçen gün artığını vurgulayan Yaman, “Gençler, kadınlar, engelliler ve çocukların bu şehirde zamanlarını çok rahat geçirmeleri her türlü tedbiri almış durumdayız. Huzur geldikçe de şehre olan ilgi artıyor. Örneğin çok önemli bir tur şirketi burada bir lansman programı yapacak. Turizmciler, mart, nisan ve mayıs aylarında tüm otellerin dolu olduğunu söylüyor. Bu çok önemli. Şuanda iyi bir talep var. 2018 yılında bu şehir 3 milyondan fazla kişi ağırladı. Bu yılda 5 milyonda fazla misafir bekliyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederim” diyerek konuşmasını sonlandırdı. 

Bu haber 65072 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar