Artuklu'da Formasyon Başvuruları Başladı

Artuklu'da Formasyon Başvuruları Başladı
Eklenme Tarihi : 12 Şubat 2019, 09:37
Mardin Artuklu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü 2018-2019 Akademik Yılı Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Başvuruları başladı.

Artuklu Üniversitesi resmi web sitesinde yer alan duyuruya göre; Yükseköğretim Kurulu´nun konuya ilişkin kararı doğrultusunda Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı için Üniversite Senatosunca belirlenen 600 kontenjana, Mardin Artuklu Üniversitesi ve diğer üniversitelerin ilgili bölümlerinde halen 3. ve 4. sınıflarında okumakta olan öğrenciler veya mezun durumunda olanlara ayrıldığı belirtildi.


Programlara müracaat edenlerin sıralamasında 100´lük not sistemi esas alınacaktır. 4´lük not sistemiyle mezun olan öğrenciler için YÖK´ün not dönüşüm tablosu esas alınacağı belirtilen duyuruda;


“Mardin Artuklu Üniversitesi ve diğer üniversitelerin 3 ve 4. sınıf öğrencileri için; Öğrencilerin güncel genel akademik not ortalaması (transkript ortalaması) Not ortalamasında eşitlik olması halinde alt dönemlerden dersi olmayanlara öncelik verilecektir. Eşitliğin devam etmesi durumunda, doğum tarihi günümüze en yakın olan aday, doğum tarihinin aynı olması durumunda ise programa başvuru önceliği dikkate alınacak.” Denildi.


Bugün başlayan başvurular  1 Mart´a kadar devam edecek. 05 Mart tarihinde  mesai bitimine kadar başvuru yapanların listesinin Artuklu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri web sayfasından


Programa kabul edilen öğrencilerin kesin kayıtları 06-12 Mart 2019 tarihlerinde mesai saatleri içerisinde yapılacağı, kesin kayıt hakkı kazanmasına rağmen süresi içinde kayıt yaptırmayan adayların kayıt hakkını kaybedeceği belirtildi.


Başvuru için istenen belgeler ve başvuruda aranan şartlar http://www.artuklu.edu.tr ve http://www.artuklu.edu.tr/egitim-bilimleri  Web adresinde görülebileceği duyuruldu.

Bu haber 65666 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Kültür Sanat Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar