Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdüler!

Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdüler!
Eklenme Tarihi : 06 Ocak 2019, 20:35
Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Sarıkamış Şehitleri’ni anma yürüyüşü çok büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Adnan AVUKA - MARDİN Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Sarıkamış Şehitleri’ni anma yürüyüşü çok büyük bir katılımla gerçekleştirildi.  


Türk, Kürt, Arap, Süryani ve Ermeni vatandaşların birlik ve beraberlik içinde katıldığı yürüyüş başta Mardin Valisi Mustafa Yaman olmak üzere tüm Mardinliler tarafından mutlulukla karşılandı.


Kars’ın Sarıkamış Jandarma Komutanı’nın da katıldığı yürüyüşe askeri ve sivil erkan eksiksiz katıldı.   


Diyarbakır yolundaki Gençlik Spor İl Müdürlüğü Artuklu spor tesislerinden başlayan yürüyüş, Diyarbakır yolundaki karayolu il şefliği hizmet binasında sona erdi.


Yürüyüş sonrasında Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Mercimekli çorba yürüyüş katılımcılara dağıtıldı.


Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yaman, “Birinci Dünya Savaşı’inda Enverpaşa komutasındaki Osmanlı ordusu, Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak için başlattığı ve 90 bin askerin şehit  olduğu Sarıkamış  Hareketi’nin 104. yılı dolayısıyla ülkemizin genelinde başlatılan yürüyüş Mardin’de de büyük bir katılım ile gerçekleştirildi. Beni çok sevindiren ve dünyada örnek olacak bu yürüyüşü Türk, Kürt, Arap, Süryani, Ermeni ve Ezidi vatandaşların katılımıdır. Bu örnek hareket dünyaya bir mesaj olduğu gibi Mardin’deki birlik, beraberlik,  kardeşliğin daha da pekişerek devam ettiğinin bir göstergesidir ve işte Mardin budur dedi.

Bu haber 1149 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar