Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Süryani Vatandaşlara, mardinmasa'dan Ziyaret!

Süryani Vatandaşlara, mardinmasa'dan Ziyaret!
Eklenme Tarihi : 27 Aralık 2018, 17:15
Mardin Büyükşehir Belediyesi mardinmasa ekipleri Süryani vatandaşların Hz. İsa'nın doğum günü olarak kabul ettikleri 25 Aralık Doğuş Günü (Noel) nedeniyle ev ziyaretleri gerçekleştiriyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi “mardinmasa” ekipleri Süryani vatandaşların Hz. İsa’nın doğum günü olarak kabul ettikleri 25 Aralık Doğuş Günü (Noel) nedeniyle ev ziyaretleri gerçekleştiriyor. Süryani ailelere yapılan ziyaretlerde Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın gönderdiği hediyeler de takdim ediliyor.


Huzurun şehri


Konu hakkında bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “İlimizde farklılıklarımız zenginliğimizdir” dedi. Yaman, bu düşünceler ile herkesin birbirine saygı çerçevesinde yaklaştığına işaret ederken, “Mardin dünyaya örnek gösterilecek özelliklere sahip bir şehirdir. İlimiz Türk, Kürt, Arap, Süryani ve farklı dillerin ve dinlerin içiçe huzur içinde yaşadığı bir şehirdir. Camiler ve kiliselerin aynı sokakta olduğu Mardin, özel günlerin de anlam bulduğu bir şehirdir. Bu noktada bizler de ilimizde yaşayan tüm kesimlerin dini ve manevi günlerinde yanlarında oluyoruz” diye konuştu.


Doğuş Bayramı ziyaretleri


Bu düşünceler ile şehirde yaşayan Süryani vatandaşların Doğuş Bayramı’nda da(Noel) onları yanlarında olduklarına vurgu yapan Yaman, “Şehrimizde Süryani vatandaşlarımız 25 Aralık Doğuş Bayramı’nı kutlamaktadır. Bu nedenle bizde Büyükşehir Belediyesi olarak onların bu manevi günlerinde yanında olmak istedik. Süryani hemşehrilerimizi “mardinmasa” ekiplerimiz vasıtasıyla evlerinde ziyaret ediyor ve onları mutlu ediyoruz. İlimizde bu tür özel günlerde vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerine son verdi.

Bu haber 925 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar