Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Mezopotamya'dan Dünya Yeniden Yorumlanıyor!

Mezopotamya'dan Dünya Yeniden Yorumlanıyor!
Eklenme Tarihi : 18 Aralık 2018, 09:22
Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezinin yürüttüğü Mezopotamya'dan Dünyayı Yeniden Yorumluyoruz Projesi kapsamında 12 hafta boyunca verilen eğitimler tamamlandı.

90 öğrenci, tarihi ve kültürel yapılarıyla ilgili eğitim aldıkları 4 kıtadan 8 ülkeyi gezme ve tanıma imkanı bulacak.


Daha önce Almanya, Belçika ve Hollanda’yı gezen birinci kafilenin ardında 20 kişilik ikinci kafilede gençlik merkezinde, Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın katılımlarıyla yapılan programın ardından Rusya’ya yolcu edildi.


Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, gazetecilere yaptığı açıklamada, Mardinli gençlerin bütün dünyayı tanımalarını arzu ettiğini belirtti.


"Mezopotamya'dan Balkanlara Eğitim Köprüsü Projesi" kapsamında onlarca genci Bosna Hersek’e gönderdiklerini anımsatan Yaman, “Şimdi de gençlerimizi 8 ülkeye gönderiyoruz.  Birinci grubumuz Almanya, Belçika ve Hollanda’ya gitti. Bu akşam itibariyle gençlerimizi Rusya’ya gönderiyoruz. Rusya’ya giden grubumuz çok güzel anılar, bilgi ve tecrübelerle dönecekler. Daha sonra Fas, Singapur, Malezya ve Katar’a yine aynı şekilde öğrencilerimizi gönderiyoruz.” dedi.  


Mardinli gençlerin bütün dünyayı tanıyarak akranlarından daha donanımlı olmalarını arzuladığını aktaran Yaman, şöyle devam etti: “Üniversiteye giden Mardinli gençler, aynı üniversite ve sınıfa gelen öğrencilerden daha donanımlı olacaklar. Çünkü bu gençler, gençlik merkezi ve bilgi evlerinde, sadece Mardin’i değil bütün dünyayı tanıma fırsatı buldular. Sinema, tiyatro, senaryo yazma, belgesel çekme ve fotoğraf sanatını öğreniyorlar. Kitaplarını okudukları bütün yazarlarla bu gençlik merkezinde bir araya geliyorlar. Bütün siyasetçilerle, devlet büyükleriyle bir araya geliyorlar. Çok özgüvenli bir gençlik inşallah burada oluşuyor. İnşallah, gençlik çalışmalarına devam edeceğiz.”

Bu haber 1152 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar