Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

mardinmasa Her Okula Top Dağıtıyor!

mardinmasa Her Okula Top Dağıtıyor!
Eklenme Tarihi : 30 Kasım 2018, 16:55
Mardin Büyükşehir Belediyesi 'mardinmasa' ekipleri sosyal sorumluluk projeleri ile takdir kazanıyor.

2 yıl içinde 28 sosyal projeyle dezavantajlı grupların daima yanında olan “mardinmasa” eğitim ve öğretime da katkı veriyor. Bu bağlamda ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim malzemelerini daha önce karşılayan ekipler, son olarak topu olmayan ilkokulun kalmaması için proje başlattı. “Topu Olmayan il-İlkokul Kalmasın” sloganıyla hareket eden “mardinmasa” ekiplerine bir destek de Basketbol Kadınlar Birinci Ligi’nde fırtına gibi esen Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın Basketbol Takımından geldi. Bu bağlamda Kabala 100. Yıl İlkokulu’nda düzenlenen top dağıtımına basketbolcular da katılarak öğrencileri mutlu etti.


Gönüllere dokunuyorlar


Mardin Büyükşehir Belediyesi “mardinmasa” biriminin gönüllere dokunduğunu dile getiren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “İlimizde devletimizin ve hükümetimizin bizlere verdiği büyükşehir belediye başkanlığı görevinin akabinde en çok önemsediğimiz konuların başında sosyal projeler geldi. Biz yediden yetmişe tüm dezavantajlı vatandaşlarımızın yanında olmak için sürekli çalışmalar yaptık. Bu konuda lokomotif görevi ise “mardinmasa” birimimiz üstlendi. 2 yıl içinde çalmadık kapı bırakmayan ekiplerimiz gönüllere dokundu. Birimlerimiz öğrencilerin de yanında oldu. Bu noktada son çalışmamız ise Topu Olmayan İlkokul Kalmasın Projesidir” dedi.


Spora teşvik eder


Birimlerin kırsal mahallelerdeki okullara giderek ihtiyacı olan topları dağıttığını ileten Yaman, “10 ilçemizde tüm kırsal mahallerdeki okulları ziyaret eden “mardinmasa” hediyemiz olan toplarla öğrencilerimizi mutlu etmektedir. Bu çalışma aynı zamanda evlatlarımızın spora yönelmesi açısından önemlidir. Bugüne kadar 275 okulumuzda 2 bin 76 adet top dağıttık. Projemize başarılı spor takımlarımızda destek veriyor. Bugün Birinci ligde başarıyla yolunda ilerleyen kadın basketbol takımımızın yönetici ve oyuncuları top dağıtımına katıldı. İnanıyoruz ki bu çalışmayla sporcularımız bir model oldular. Bu tür çalışmalarımız devam edecek” ifadesini kullandı.Bu haber 1953 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar