Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Kadına Şiddet İnsalık Suçudur!

Kadına Şiddet İnsalık Suçudur!
Eklenme Tarihi : 25 Kasım 2018, 18:32
Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman şehirde kadına yönelik yapılan çalışmalar ile örnek olduklarını dile getirdi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Haftası nedeniyle bisiklet sürüş etkinliği düzenledi. “Şiddete Dur Demek İçin Bisikletini Al Gel”, “Kadına Yönelik Şiddet Bir İnsanlı Suçudur” gibi sloganlar ile düzenlenen etkinlik kapsamında Tarihi Mardin’de Cumhuriyet Meydanı’nda bisiklet grupları, motosiklete grupları ve İl Emniyet Müdürlüğü motorize ekipleri hazır bulundu. Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın başlattığı sürüş etkinliği 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nda sona erdi.


Farkındalık çalışmaları


Burada bir açıklama yapan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, adına en değer veren belediye yönetimi olduklarını dile getirdi. Kadına yönelik çalışmaları önemsediklerini aktaran Yaman, “Başta kadınlarımız gençlerimiz çocuklarımız ve engellilerimiz olmak üzere tüm dezavantajlı gruplar için önemli çalışmalar yapıyoruz. Onlar için farkındalık programları yapıyoruz. Dünyada ve ülkemizde de en büyük sorunların başında kadına yönelik şiddet geliyor. Bu sıkıntıyı ortadan kaldırmak için Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde mevzuat değişiklikleri, yasalar ve eğitimler yapılıyor. Biz de Mardin’de Valilik ve Büyükşehir Belediyesi olmak üzere erkeklerden başlayarak programlar ve eğitimler yaparak farkındalık çalışmalarını devam ettiriyoruz”


Kadını en çok istihdam sağlayan kurumuz


Yaman sözlerini şöyle sürdürdü: “Buradaki asıl konu insana değer vermektir. İnsana değer verdiğimiz sürece toplumda şiddet olgusu biter. Elbette kadına şiddette bu şekilde sona erer. Kadına şiddet konusunda duyarlı olduğumuzu belirtmek isterim. Kadına olan farkındalığı da istihdamdan başlamak üzere her alanda ortaya koyuyoruz. Belki Türkiye’de kadın istihdamının en fazla olduğu kurum Mardin Büyükşehir Belediyesidir. Bunu devam ettireceğiz. Başta ilimizin gündemi olmak üzere ülkemizin gündeminden kadına şiddet ve her türlü şiddetin bitmesi için çaba vereceğiz. Etkinliğe katılan ve emeği olan herkese teşekkür ederiz.”

Bu haber 1572 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar