Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

'mardinmasa' Kandil Simidi Dağıttı

'mardinmasa' Kandil Simidi Dağıttı
Eklenme Tarihi : 20 Kasım 2018, 13:01
Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, 'Peygamber Efendimiz Hz Muhammed’in (SAV) doğum günü olan Mevlid Kandilinde de hemşehrilerimizin yanında olduk' dedi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi “mardinmasa” ekipleri maneviyatı olan gün ve gecelerde Mardinli vatandaşlar ile birlikte olmaya devam ediyor. Daha önce bütün önemli kandil ve gecelerde 10 ilçede vatandaşların yanında olan “madinmasa” Peygamber Efendimiz Hz  Muhammed (SAV) nin doğum günü olan Mevlid Kandilinde manevi atmosferi Mardin halkı ile birlikte soludu. Ekipler ilçelerde camilerde Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman tarafından hazırlatılan kandil simitlerini de dağıtarak geleneği sürdürdü.


Mardin’de güzellikleri birlikte yaşamaya devam ettiklerini kaydeden Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Bu güzel gece şüphesiz insanlık ve İslam alemi için çok önemli bir gecedir. Alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’nin doğum gününü en anlamlı bir şekilde yad ettik.  Bizler manevi havasını en dolu şekilde soluduğumuz Mevlid Kandilinde yine vatandaşlarımızın arasında olmak istedik. Bu özel geceyi hep birlikte yaşamak ve hep birlikte dua etmek amacıyla “mardinmasa” ekiplerimizle ilçelerimizde camilerde hazır bulunduk”  dedi.


Mardin Büyükşehir Belediyesi “mardinmasa” olarak özel gecelerde vatandaşlar ile bir arada olmayı gelenek haline getirdiklerine değinen Yaman, “Her zaman vatandaşlarımızın yanında olduğumuz gibi bu mübarek gecede de vatandaşlarımızı yalnız bırakmadık. Burada en önemli amacımız hemşehrilerimiz ile bu ulvi geceyi beraber yaşamaktır. Ayrıca kandillerin vazgeçilmezi olan kandil simidi adetini de ilimizde yaşatmaktır. Hemşehrilerimiz de bizleri arasında görmekten mutlu olmaktadır. Bu vesileyle Mevlid Kandilini bir kez daha kutluyorum” diye konuştu.Bu haber 858 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Mardin Bölge Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar