Mardin'de +1 Farkla Resim Sergisi Açıldı

Mardin'de +1 Farkla Resim Sergisi Açıldı
Eklenme Tarihi : 17 Kasım 2018, 10:17
Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, şehirde down sendromlu çocuklar ile yapılan çalışmalar ile örnek oldukların kaydetti.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi örnek bir çalışmaya imza attı. Gençlerin kişisel gelişimlerine de katkı veren merkezde bu defa da down sendromlu çocuklar için başarılı bir proje gerçekleşti. “46+1 Projesi” ismiyle başlatılan çalışmada 10 down sendromlu çocuk verilen bir ay boyunca verilen resim dersi ile yaptıkları eserleri sergilediler. Gençlik Merkezi binasında düzenlenen sergiye down sendromlu çocukların yanı sıra yüzlerce ziyaretçi katıldı.


Her zaman yanlarındayız


Yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “İlimizde down sendromlu evlatlarımızla sosyal sorumluluk çalışmalarına imza atıyoruz” dedi. Mardin’in bu konuda emsal teşkil ettiğine değinen Yaman, “Biz belediye görevinin tevdi edilmesinin akabinde tüm ekibimizle ‘Sizin İçin Çalışıyoruz’ diyerek yola çıktık. Şehrimizi yaşanabilir bir şehir haline getirmenin yanında dezavantajlı gruplar için sosyal sorumluluklarımızı da asla unutmadık. Down sendromlu çocuklarımız da bu noktada bizler için hep öncelikli oldu. Biz evlatlarımızın daha sosyal olmaları için ilk olarak Down Kafeyi hizmete açtık. Akabinde onlara birçok konuda katkı sağladık. Fotoğrafçılık eğitimleri ile beraber teraryum atölyesini down sendromlu çocuklarımızla sürdürdük. Şimdi başka bir çalışmayı daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” ifadesini kullandı.


Sanatsal faaliyetler


Down sendromlu çocukların sanatla yoğrulmasını önemli bulduklarını anlatan Yaman, “Biz çocuklarımızın sanatsal yeteneklerinin de ortaya çıkması için çaba veriyoruz. Bunun son örneği ise Gençlik Merkezimizde açtığımız resim kursu ile evlatlarımıza resim eğitimi vermek oldu. ‘46+1’ isimli projemizle down sendromu olan çocuklarımız bir ay boyunca ders aldılar. Yaptıkları eseler ise çok beğenildi. Bugün bu sergiyi açmaktan mutluluk duyuyoruz” diyerek sözlerine son verdi.Bu haber 811 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Kültür Sanat Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar